منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۴ - ۹:۱۱
شناسه خبر: 247089
گروه :خبر
پستانک 2

کارشناس سلامت کودکان شبکه بهداشت و درمان جاسک، اظهار داشتند: پستانک موجب رشد دندانی نامناسب ، چفت نشدن و پوسیدگی دندان ها می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  پایگاه خبری زنان استان هرمزگان فاطمه شهسواری ، کارشناس سلامت کودکان شبکه بهداشت و درمان جاسک اظهار داشت :  مکیدن پستانک در بروز عفونت گوش میانی ، عدم تمایل به خوردن شیر مادر  و پوسیدگی دندان ها در کودکان نقش دارد.

شهسواری افزود : خطر ابتلا به عفونت های گوش میانی در کودکان پستانک خور بیش از کودکان دیگر است ، زیرا گوش و حلق به هم مرتبط هستند و از آنجا که خوردن پستانک باعث می شود دهان کودکان به شکل نیمه باز در آید راه برای ورود باکتری ها به دهان و در نهایت به گوش باز می شود .

وی اظهار کرد : پستانک موجب رشد دندانی نا مناسب ، چفت نشدن  و پوسیدگی دندان ها می شود و متفاوت بودن شکل پستانک با سینه مادر سبب می شود کودکانی که عادت به مکیدن پستانک می کنند نتوانند به راحتی از سینه مادر شیر بمکند .

 

وی تاکید کرد : همچنین استفاده طولانی مدت از پستانک به خصوص در کودکان زیر 2 سال ، تاثیر نامطلوبی روی سیستم فک و دندان آن ها می گذارد و این مساله تمایل شیر خوردن در کودک را کاهش می دهد .

 

کارشناس سلامت کودکان شبکه بهداشت و درمان جاسک تصریح کرد : اگر چه استفاده از پستانک در کوتاه مدت سبب آرامش شیر خوار می شود اما به دلیل عدم تمایل به مکیدن و تحریک پستان و کاهش برداشت شیر موجب قطع تغذیه با شیر مادر را فراهم می کند .

 

انتهای پیام /م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی