منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۸
شناسه خبر: 297150
گروه :خبر
jalase

عنوان سال 95اگر فقط سال اقتصادی مقاومتی بود، بازهم کافی می نمود برای تبیین اهمیت این بحث برای رهبر معظم انقلاب و برای کشور، اما وقتی ترکیب جدیدی از واژه ها بدان اضافه می شود، یعنی تاکید ویژه تری نیز وجود دارد که باید به آن توجه کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، عنوان سال 95 می توانست همان سال اقتصاد مقاومتی باشد. نه چیزی بیشتر و نه چیزی کمتر. همین عنوان هم می تونست اهمیت این موضوع را برای کشور و برای رهبری معظم انقلاب مشخص کند. چنین عنوانی برای چنین سالی یعنی همان توجه ویژه همگانی به اقتصاد مقاومتی و اقتصادی درونزا که می تواند زمینه رشد  و توسعه حقیقی کشور را فراهم کند. در آن شرایط بود که همعه توجهات و تجلیل ها می ر فت به سمت ضرورت توجه به اقتصاد مقاومتی و زمینه های اجرایی شدن آن.

 
این ایده می توانست به همان اندازه مطرح شود و به همان اندازه توجهات را به سمت خویش جلب کند. اما وقتی در همان آغاز سال دو واژه معنادار به آن اضافه می شود، معنای گسترده تری نیز پیدا می کند.

 
“اقدام و عمل” در اینجا یک معنای گسترده دارد و نه تنها یک معنا، که آمیزه ای از چندین معناست که باید بدان توجه کرد و نسبت به آن عمیق بود.

 
اولین معنای  این ترکیب یعنی این که بازی صرف با عنوان سال  و تئوری پردازیهای کلی بیهوده از هیچ شخصی و هیچ نهادی پذیرفته نخواهد شد. این که مدیران و کارشناسان بعد از اعلام عنوان سال با مصاحبه ها و سخنترانیهای صرف به تبیین اهمیت آن بپردازند، کافی نیست و اصولا پذیرفته هم نیست. ظاهرا باید صریح تر حرف زد؛ اصلا هیچ مسئولی حق ندارد در تبیین اهمیت و جایگاه اقتصاد مقاومتی دیگر سخنی بگوید و سخنرانی داشته باشد.  جسارتا کار از این مرحله عبور کرده است.
وقتی عنوان سال از سوی بالاترین مرجع کشور، اقتصاد مقاومتی عنوان می شود، یعنی همه سخنرانیها شنیده شده و بعد از جمع بندی همه اندیشه ها و تفکرات، بالاترین مقام کشور ترجیح داده است تا همه توجهات و همه برنامه ها به سمت اقتصاد مقاومتی باشد. پس لطفا وقت را برای تبیین های غیر ضروری دیگر صرف نکنید.
معنای دیگر چنین ترکیبی انتقاد از روالی است که صرفا به تبیین های تئوریک فاقد عمل منجر شده  و گذشته است.

 

” اقدام و عمل” یعنی لطفا “گذشته” تمام. یعنی انتقاد از همه راههای گذشته که به برگزاری همایش های بی فرجام منجر شود. یعنی انتقاد از راهی که تاکنون نهادها و مسولین محترم رفته اند و بسنده کرده اند به  تحسین ترکیب اقتصاد مقاومتی که فرجامش نیز شده است افزایش انواع واردات از انواع کشورها و گوشه گیری و انزوای تولید کنندگان داخلی که آثار زیانبارش جای جای کشور را در برگرفته است و معیشت کارخانه ها و کارگران و کارفرمایان را خانه نشین کرده است!

 
معنای اقدام و عمل یعنی نگاه کردن به تلاش های اندک نهادهایی که بی هیچ حرف و حدیثی حمایت از اقتصاد مقاومتی را با عمل خود آغاز کرده اند و تمجید  و تحسین انها و تسری تلاشهایشان به بخش های دیگر.

 
اقدام و عمل معنای یک انتظار بزرگ را نیز در خود نهفته دارد. انتظار برای آغاز حرکت در حوزه اقتصاد مقاومتی. بدون آغاز حرکت و بدون اقدان و عمل در حوزه اقتصاد مقاومتی، هیچ اتفاقی رخ نداده است. نوشتن برترین کتابها در زمینه اقتصاد مقاومتی زمانی ارزشمند خواهد بود که عجین باشد با برترین حرکت ها و برترین عملها. در غیر این صورت، اتفاق ارزشمندی رخ نداده است.

 
اقدام و عمل، یعنی هر حرفی و هر تبیینی در حوزه اقتصاد مقاومتی باید با عمل همراه باشد و در چنین شرایطی هیچ مسئولی حق ندارد در سالنهای همایش  و پشت تریبونهای مزین به انواع تحسین ها سخنرانی کند. اقدام و عمل یعنی تنها سخنرانی ای پذیرفته خواهد شد، که در جوار یک طرح و پروژه اقتصادی ملی اثرگار انجام شود. یعنی تنها سخنرانی و تنها حرفی پذیرفته می شود که از اقدام و عملی ملموس و قابل مشاهده سخن بگوید. این چنین است که عنوان سال به جای اقتصاد مقاومتی می شود، اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل.

 
مسئولان محترم با این حساب دیگر در هیچ همایشی در داخل سالنهای سربسته ، هیچگاه درباره اقتصاد مقاومتی سخنی نخواهند گفت. یعنی ممنوعیت برگزاری همایش های اقتصاد مقاومتی در سالن های اجتماعات دربسته پس لطفا مراعات فرمایید.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *




تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند