منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۱
شناسه خبر: 327023
گروه :خبر
13950320000314_PhotoA
 

/کارشناسان اسرائیلی می‌گویند انتفاضه هنوز زنده است/

«عملیات در قلب تل‌آویو» اولین آزمون «لیبرمن» وزیر جنگ جدید

تحلیلگران، عملیات استشهادی در تل‌آویو را اولین آزمون برای «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ جدید رژیم صهیونیستی توصیف می‌کنند و می‌گویند این، نشانِ زنده بودن انتفاضه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، عملیات شهادت‌طلبانه‌ای که چهارشنبه شب (دیشب) در قلب تل‌آویو انجام شد اولین عملیات علیه اسرائیلی‌ها در ماه رمضان و هم‌چنین اولین عملیات پس از تکیه «آویگدور لیبرمن» بر کرسی وزارت جنگ به شمار می‌رود.

اولین گام لیبرمن پس از تصدی وزارت جنگ این بود که به مناسبت ماه رمضان به هزاران فلسطینی مجوز ورود به اسرائیل را داد اما این اقدام پس از عملیات دیشب در تل‌آویو لغو شد و رژیم صهیونیستی در اولین اقدام پس از عملیات مذکور از لغو مجوز ورود 83 هزار فلسطینی به اسرائیل خبر داد.

نظامیان رژیم صهیونیستی هم‌چنین شهر «یطا» در جنوب الخلیل (محل سکونت دو عامل استشهادی) را محاصره کردند و برای تخریب منازل یکی از آنها آماده می‌شوند.

از سوی دیگر صبح امروز «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر و «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ این رژیم جلسه اضطراری تشکیل دادند تا وضعیت امنیتی را بررسی کنند.

کارشناسان اسرائیلی: انتفاضه هنوز زنده است

تحلیلگران اسرائیلی معتقدند که این عملیات نشان می‌دهد انتفاضه سوم همچنان به قوت خود باقی است و حتی برخی اعتقاد دارند که عملیات‌ها خطرناک‌تر و منحصر به فردتر شده است و فلسطینی‌ها برای انجام این عملیات‌ها از سلاح سرد به سلام گرم روی آورده‌اند.

«آلکس فیشمن» تحلیلگر روزنامه «یدیعوت آحارنوت» اعلام کرد: این پدیده (عملیات‌های استشهادی در اسرائیل) به حضور فلسطینی‌ها غیرقانونی در اسرائیل بازمی‌گردد یعنی فلسطینی‌هایی که بدون مجوز وارد اسرائیل می‌شوند اما نمی‌توان جلوی این امر را گرفت؛ با این حال نیروهای امنیتی باید تلاش‌های بیشتری برای توقف آن کنند.

اسرائیلی‌ها تا این لحظه معتقدند که دو فلسطینی مذکور مرتبط به گروهی خاص نبوده‌اند بلکه به صورت فردی این عملیات‌ها را انجام داده‌اند.

دو پسرعمو به نام‌های « محمد احمد موسى مخامره» (21 ساله) و « خالد محمد موسى مخامره» (21 ساله) از اهالی شهر «یطا» واقع در جنوب الخلیل عاملان این عملیات هستند.

این دو عامل استشهادی که لباس‌هایی رسمی پوشیده بودند با ورود به مرکز تجاری «شارونا» ناگهان شروع به تیراندازی به سمت صهیونیست‌ها کردند که تا کنون کشته شدن 4 صهیونیست و مجروحیت 9 تن دیگر اعلام شده است؛ یکی از کشته‌شده‌ها افسری عالی‌رتبه است.

سلاح‌های این دو نفر از نوع «کارلو» و «ام 16» بوده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی