منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۹
شناسه خبر: 325783
گروه :خبر
13950212000266_PhotoA

نماینده مردم مشهد در مجلس گفت: متأسفانه دولت و شخص آقای روحانی در اجرای فرامین رهبر معظم انقلاب در حوزه فضای مجازی کم‌کاری کردند و عملکرد آنان در این حوزه مورد نقد و سوال است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، جواد کریمی‌قدوسی به سؤالاتی در حوزه عملکرد رسانه‌ای احزاب در مجلس نهم و نقش مجلس در مواجهه با این مسئله پاسخ داد.

وی با بیان اینکه بسیاری از روزنامه‌های داخلی با پرداختن به انتخابات 96 در این فکر هستند که افراد جامعه را مقابل هم قرار بدهند، گفت: اصلاح برخی رسانه‌ها و نظم دادن به برخی خبرنگارانی که در دوره قبل تنها فعالیتشان اختلاف‌افکنی بود، یکی از برنامه‌های مجلس دهم است که باید در اولویت قرار بگیرد.

نماینده مردم مشهد در مجلس تأکید کرد: رسانه‌هایی که تمام هدفشان ایجاد درگیری و اختلاف میان نمایندگان بود باید مشمول این اصلاح و نظم دهی قرار بگیرند.

کریمی‌قدوسی با بازخوانی ماجرای برخورد دستگاه‌های امنیتی کشور با تعدادی از عوامل نفوذی غرب در رسانه‌ها، تصریح کرد: در آن ماجرا مشخص شد اتاق فکر نفوذ و جنگ نرم دشمن در کشورهای فرانسه، هلند و لندن مستقر بود.

وی با اشاره به اینکه دشمن با فرضیه نفوذ سه مرکز شبانه‌روزی راه‌اندازی کرده بود، افزود: این عوامل برای تولید محتوا، نفوذ و انتخاب تیتر و به جان هم انداختن ملت فعالیت می‌کردند.

وی همچنین در واکنش به هتک حرمت ائمه اطهار (ع) توسط شادی صدر، خبرنگار فراری خارج نشین گفت: جسارت به ارزش‌ها و مقدسات دینی ملت با راهبرد ایجاد جنگ بین مذاهب و تضعیف بنیان‌های اجتماعی نظام و انقلاب توسط این افراد صورت می‌گیرد، لذا زمانی که چنین جسارت‌هایی در فضای مجازی صورت می‌گیرد به‌این‌علت است که طیف مؤمن و انقلابی خشمگین شوند و دست به اقدامی بزنند که آن اقدام خوراک تبلیغاتی برای چنین جریاناتی شود.

کریمی‌قدوسی با بیان اینکه ستون پنجم دشمن در همه جنگ‌ها فعالیت دارد، افزود: ستون پنجم همیشه در داخل جبهه و شهرها شروع به فتنه و توطئه می‌کرد تا از درون آن سیستم را متلاشی کند.

وی فعالیت برخی از روزنامه‌ها، شبکه‌های مجازی، ‌وبلاگ‌ها و خبرگزاری‌ها را در راستای ستون پنجم توصیف کرد و گفت: متأسفانه دولت و شخص آقای روحانی در بحث اجرای فرامین رهبر معظم انقلاب در خصوص فضای مجازی کم‌کاری کردند.

نماینده مردم مشهد در مجلس با اشاره به جاسوسی جیسون رضائیان و اظهارنظر رئیس‌جمهور درباره وی مبنی بر اینکه «این فرد خبرنگار است و چرا باید با خبرنگاران برخورد شود؟» تأکید کرد: دولت به وظایفش به خوبی عمل نمی‌کند و رسانه‌های مرتبط با جریان‌های بیگانه را حمایت می‌کند.

کریمی‌قدوسی با تأکید بر اینکه خطر تهدید فضای مجازی به مراتب از هشت سال دفاع مقدس سهمگین‌تر است، تصریح کرد: در شرایطی که سه مرکز فرانسه، هلند و لندن و ده‌ها سرویس جاسوسی دشمن در حال فعالیت در این حوزه علیه ما هستند و امکانات و مدیریت لازم در کشور برای مقابله با این فضا موجود است، باید رفتار و عملکرد شخص رئیس‌جمهور مورد نقد قرار گیرد و نمایندگان مجلس از ایشان در این خصوص سؤال کنند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر