منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۰
شناسه خبر: 348726
گروه :خبر
20160416_133044

امام جمعه موقت اهل سنت بندر سیریک گفت:در جامعه اسلامی باید مبنا و اساس هر برنامه و فعالیتی تقوا یاشد و با داشتن تقواست که همه امور و برنامه ها با موفقیت به سرانجام خواهند رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ، شیخ علی رستمی خطیب موقت نماز جمعه اهل سنت شهر بندر سیریک افزود: یکی از خدماتی که خداوند در قرآن به مومنان تاکید کرده خدمت است و برای خدمت کردن خداوند مومنان را به علم افزایی و برحزر داشتن از جهل و نادانی سفارش و تاکیدا کرده است.

وی اظهار کرد: اگر مبنا و اساس تشکیل یک جامعه بر پایه جهل و نادانی باشد سقوط و شکست آن جامعه حتمی خواهد شد برای اینکه پیامبر عظیم الشان اسلام حضرت محمد(ص) ریشه جهل و نادانی را به مانند شیطان و شرهای شیطانی  و از آسیب های بزرگ اجتماعی بشریت می پنداشتند.

رستمی ابراز کرد: انسان نمی تواند اشرف مخلوقات باشد مگر اینکه به دنبال علم ، تخصص، دانش ، عمران ، آبادانی، صلح و صمیمیت و پیشرفت و ترقی در همه زمینه های دنیوی و اخروی باشد علم دنیا و علم آخرت برای سعادت هر دو دنیا  مکمل همدیگر هستند و تفکیک و جدا شدن نیستند تلفیق هر دو علم رمز موفقیت و سربلندی شخص و جامعه است.

وی خاطرنشان کرد: خداوند اهل علم را رافت می دهد و آنها را دوست می دارد و کسانی که به خداوند متعال ایمان آورده اند انسان هایی باید باشند که اهل علم، و داشتن حقیقت و حق باشند تا همه هم به تکلیف الهی عمل کرده باشند و هم سرلوحه دیگران باشد که به نوعی با عمل و رفتار خویش امر به معروف و نهی از منکر کرده باشند.

رستمی اضافه کرد:  اگر در جامعه فسا و فحشا رواج یابد و امر به معروف و نهی از منکر صورت نگیرد جامعه رو به زوال و نابودی خواهد رفت ما در جامغه ای شاهد رشد و سربلندی هستیم که جهاد، دوری از فساد و فحشا و همدلی و اتحاد باشد.

امام جمعه موقت اهل سنت سیریک اذعان داشت: در جامعه اسلامی شایسته نیست همه مومنین به سمت جهاد حرکت کنند و باید کسانی هم در جامعه باشند که مابقی امورات و برنامه های جامعه را به پیش ببرد تا همه فعالیت ها و امورات مردم در جامعه خللی وارد نشود و باعث سوء استفاده دشمنان و بحران های دیگر در جامعه باشد.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی