منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۵
شناسه خبر: 193165
گروه :خبر
13901007132920_PhotoA

یک متخصص طب سنتی علائم انواع کمردرد را بیان کرد و گفت: علت کمردرد یا به دلیل سوء مزاج ساده، سوء مزاج بلغمی و تجمع باد در کمر است و گاهی نیز به دلیل بیماری‌های کلیوی و ریوی ایجاد می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،  غلامرضا کرد افشاری، گفت:‌ از دیدگاه طب سنتی علت کمردرد می‌تواند سوء مزاج ساده در کمر باشد.

وی ادامه داد: مثلاً ممکن است فردی روی زمین سرد دراز کشیده باشد و پس از بلند شدن احساس درد در کمر و ستون فقرات کند. در این حالت نیز فرد دچار سوء مزاج ساده سرد شده و درد کمر به این علت ایجاد شده است.

کردافشاری گفت:‌ اما در سوء مزاج مادی، بلغم خام در ستون فقرات تجمع می‌یابد یا از قسمت‌های دیگر بدن به ناحیه کمر می‌رود و عضلات و رباط‌های این ناحیه را درگیر می‌کند.

این متخصص طب سنتی گفت:‌ در حالت دیگر ممکن است تجمع باد در ناحیه کمر باعث ایجاد درد شده باشد. همچنین گاهی اوقات به دلیل برداشتن بار سنگین یا حرکات نادرست و  قوز کردن فرد دچار کمردرد شود گاهی نیز کمردرد مشارکتی است، به طوری که درد کلیه بیماری‌های رحم یا حتی بعضی بیماری‌های ریه باعث احساس درد در کمر می‌شوند.

وی در مورد علائم کمردرد گفت: اگر درد همراه با احساس سنگینی در کمر نباشد و با حرکت، ماساژ و ورزش کمتر شود علتش سوء مزاج فرد بوده و در حالت استراحت و در شب با سرما دردش بیشتر می‌شود.

وی افزود: اما اگر درد همراه با احساس سنگینی در کمر باشد و فرد با خوردن غذاهای سرد و بلغمی دچار درد شود یکی از علائمش افزایش درد به دلیل خوردن این مواد است.

کردافشاری گفت: اگر درد جابه‌جا شونده باشد و احساس سنگینی در کمر فرد کمتر باشد درد بیمار با گرم کردن و بستن کمر کاهش یافته با خوردن غذاهای نفاخ تشدید می‌شود در چنین شرایطی علت درد تجمع باد در کمر است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری