منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۹
شناسه خبر: 254025
گروه :خبر
13931017000651_PhotoA
 

قائم مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت تشریح کرد

علت تجمع در مقابل ساختمان وزارت بهداشت

قائم مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت با اشاره به تجمع امروز جمعی از دانشجویان رشته اپتومتری در مقابل وزارت بهداشت گفت: ورود به رشته بینایی‌سنجی بدون کنکور انجام نمی‌‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حمید اکبری در واکنش به اعتراض جمعی از دانشجویان اپتومتری در مقابل وزارت بهداشت اظهار داشت: طی سال‌های گذشته با مجوز وزارت علوم 2 بار ورود دانشجو به رشته اپتیک را در مقطع کاردانی داشتیم و طی این 2 دوره 200 تا 300 نفر موفق به اخذ مدرک کاردانی اپتیک شده‌اند.

وی افزود: طی سال‌های 80 تا 84 وزارت بهداشت اعلام کرد که به دلیل اینکه سلامت چشم مردم تنها با تحصیل در مقطع کاردانی رشته اپتیک با خطر مواجه می‌شود ورود به این رشته در مقطع کاردانی متوقف شود.

قائم مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت ادامه داد: مدتی بعد اعلام شد که اگر قرار است ورود افراد به رشته اپتیک از طریق مقطع کاردانی متوقف شود باید افرادی که پیش از این پذیرش شده‌اند ادامه تحصیل داده و از بلاتکلیفی درآیند. بنابراین وزارت بهداشت یک آزمون برگزار کرد تا این افراد بتوانند وارد مقطع کارشناسی بینایی‌سنجی شوند.

اکبری با بیان اینکه سال 92 اولین آزمون ورود به مقطع کارشناسی برای کسانی که در رشته کاردانی اپتیک تحصیل کرده بودند برگزار شد، گفت: در سال 93 این آزمون انجام نگرفت. بنابراین امسال وزارت بهداشت به دانشگاه‌هایی که رشته بینایی‌سنجی را آموزش می‌دهند اعلام کرد تا ظرفیت‌های خود را جهت پذیرش این افراد اعلام کنند.

وی تأکید کرد: برگزاری این آزمون‌ها تنها برای مشخص شدن تکلیف دانشجویان رشته اپتیک در مقطع کاردانی است.

قائم مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت ادامه داد: دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران، شهید بهشتی و زاهدان در کشور رشته بینایی‌سنجی را آموزش داده و دانشجو در این رشته تربیت می‌کنند. ولی با این وجود دانشگاه علوم پزشکی ایران و شهید بهشتی اعلام کردند که ظرفیتی برای پذیرش دانشجو در رشته اپتیک ندارند و تنها دانشگاه زاهدان برای پذیرش 15 نفر اعلام آمادگی کرد.

اکبری تصریح کرد: با اعلام 15 ظرفیت توسط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان قرار شد آزمونی برای کسانی که مقطع کاردانی را گذرانده‌اند، برگزار شود.

وی خاطرنشان کرد:‌ این آزمون توسط وزارت بهداشت برگزار شده و تنها کسانی که موفق به اخذ نمره علمی شوند پذیرش می‌شوند.

به گفته قائم مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت این آزمون طبق قانون مصوب شورای برنامه‌ریزی وزارت بهداشت برگزار می‌شود.

اکبری افزود: 10 سال توقف پذیرش دانشجوی کاردانی اپتیک داشته‌ایم و ورود 15 نفر به مقطع کارشناسی موضوع حاد و مهمی نیست که سایر تحصیل‌کرده‌ها در رشته بینایی‌سنجی نگران شوند.

وی در پایان گفت: ورود دانشجو به رشته اپتیک بدون کنکور و یا در مقطع کاردانی نخواهیم داشت و آینده شغلی اپتومترها با ورود 10 نفر با مشکل مواجه نمی‌شود و این مسئله جای هیچ‌گونه نگرانی ندارند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است