منتشر شده در تاریخ: جمعه ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۹
شناسه خبر: 213415
گروه :خبر

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه فرزندان فرهنگیان در جذب آموزش و پرورش در اولویت هستند افزود: این تصمیم که با هماهنگی دولت صورت گرفته فوایدی دارد که از جمله آن آشنابودن نیروهای جذب شده با فضای فرهنگیان و نظام آموزش و پرورش است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، علی‌اصغر فانی پیش از ظهر امروز در جمع فرهنگیان مناطق مختلف لارستان، با اشاره به سند تحول نظام آموزشی کشور که 10 سال تدوین آن به طول انجامیده است، اظهار داشت: این سند به عنوان مبنای کار در برنامه ششم توسعه قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به تقسیم نظام آموزش و پرورش به استناد فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی به شش زیر نظام، تصریح کرد: زیرنظام منابع انسانی و نیروی انسانی نخستین زیر نظام است که مجموعه فرهنگیان را شامل می‌شود و بار اصلی تعلیم و تربیت را بر دوش دارند.

فانی با بر شمردن دیگر زیرنظام‌ها افزود: فضای آموزش و پرورش، برنامه درسی، پژوهش و ارزشیابی، مابع مالی و بودجه و همچنین مدیریت و رهبری دیگر زیرنظام‌ها هستند.

وی معلم را رکن اساسی آموزش و پرورش دانست و گفت: یکی از بزرگترین مشکلات فرهنگیان بومی‌گزینی است که در این دولت تلاش شده این مشکل برطرف شود، البته این سیاست در کوتاه مدت موثر نیست.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان از سال قبل بر همین اساس دانشجو پذیرفته است، خاطرنشان‌کرد: دانشگاه فرهنگیان لارستان در بخش خواهران در آینده با تصویب هیئت امنای این دانشگاه راه‌اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه فرزندان فرهنگیان در جذب آموزش و پرورش در اولویت هستند افزود: این تصمیم که با هماهنگی دولت صورت گرفته فوایدی دارد که از جمله آن آشنابودن نیروهای جذب شده با فضای فرهنگیان و نظام آموزش و پرورش است.

فانی با اشاره به اهمیت مقام معلم و پیگیری برای حل مشکلات آن‌ها خاطرنشان کرد: در آخرین جلسه هیئت دولت در سال 93 رتبه‌بندی معلمان به تصویب دولت رسید و برای آن 13 هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار مصوب شده و برای سال آینده نیز 35 هزار میلیارد ریال مصوب شده و رتبه بندی معلمان از ابتدای مهرماه امسال اجرا می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه از سال 96 رتبه بندی معلمان وارد فاز جدیدی می‌شود، تصریح کرد: بودجه آموزش و پرورش در دولت یازدهم بیش از 1.5 برابر شده با این حال نباید انتظار داشت دولت در بازه 3 ساله بتواند این مشکلاتی که از قبل به ارث رسیده را برطرف کند.

وی  گفت: بیمه بازنشستگان برای تبدیل به حالت بیمه کارمندان شاغل در دستور کار است که امیدواریم اجرایی شود.

فانی صندوق ذخیره فرهنگیان را مجموعه‌ای انجصاری برای فرهنگیان و معلمان دانست و افزود: در مدیریت جدید صندوق در 2 سال اخیر مقدار پرداختی به بازنشستگان برابر 17 سال قبل بوده و خواهشمندیم اجازه بدهید منابع در اختیار صندوق بماند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی