منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۹
شناسه خبر: 336573
گروه :خبر
hormoz

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از عقد قراردادهای مشکوک میان شرکت آمریکایی و برخی از مدیران دولتی خبر داد و گفت: وزیر اقتصاد باید در خصوص “انعقاد قرارداد شبکه الکترونیکی پرداخت کارت با یک شرکت آمریکایی” به مجلس پاسخگو باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه علی طیب نیا وزیر اقتصاد و دارایی باید در خصوص  “انعقاد قرارداد شبکه الکترونیکی پرداخت کارت با یک شرکت آمریکایی” به مجلس پاسخگو باشد، گفت: اخیرا شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) با یک شرکت آمریکایی قرارداد همکاری امضا کرده که به دلیل بی توجهی بانک مرکزی و نهادهای نظارتی طبق قراردادی نظارت و کنترل گردش مالی و شناسایی تقلب را به یک پیمانکار خارجی برون سپاری کرده است.

وی افزود: اطلاعات محرمانه سیستم بانکی کشور و اطلاعات مالی عموم مردم از شبکه شاپرک عبور می کند و هر گونه دسترسی خارجی و یا حتی نفوذ داخلی مدیریت نشده به این اطلاعات، می تواند خسارات جبران ناپذیری به بار آورد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه در حالی که متخصصان و شرکت های توانمند ملی در این حوزه فعال هستند، این قرارداد در نقطه مقابل سیاست اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است، تصریح کرد: عملکرد اشتباه برخی مسئولان شاپرک به هیچ وجه در واگذاری حوزه صدرصد امنیتی یاد شده به شرکت آمریکایی قابل توجیه نمی باشد.

کریمی قدوسی اضافه کرد: سوال اینجانب از وزیر اقتصاد و درایی این است که با چه استدلال فنی و امنیتی این قرارداد که مصداق نقض گسترده حریم خصوصی شهروندان ایرانی می باشد، منعقد شده است و آیا از نهاد نظارتی و سازمان پدافند غیر عامل مجوزهای لازم دریافت شده است؟ چه اقدامات قانونی برای واگذاری این قرارداد صورت پذیرفته است؟.

وی افزود: در شرایطی که بنا بر اطلاعات کارشناسان دستیابی به نرم افزار مشابه برنامه تولیدی شرکت آمریکایی با سرمایه گذاری اندک داخلی قابل حصول است، هدف از عقد بی سرو صدای قرارداد مذکور چه بوده است؟

نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: آیا عقد چنین قراردادهای مشکوکی میان شرکت آمریکایی و برخی از مدیران دولتی کشورمان در دوره ای که هنوز از چارچوب تحریم های پولی و بانکی و ارتباطی ایران به شدت صیانت می شود، صرفا با هدف نفوذ صورت نمی گیرد؟.

کریمی قدوسی تصریح کرد: اینجانب در همین زمینه از علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی سوال کردم که باید با حضور در مجلس به این سوالات پاسخ دهد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است