منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۸:۵۴
شناسه خبر: 344798
گروه :خبر
72805891063

عده ای شبکه های اجتماعی و فضای مجازی بستری برای عقده گشایی خود علیه حجاب قرار دادند و تا توانستند به حرکت عفیفانه و ارزشمند بانوی ورزشکار کشورمان تاختند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  پایگاه خبری زنان استان هرمزگان ، در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی کامنت های بسیاری را می بینید تازه می فهمی چقدر خاری در گلوی بعضی ها ، چادر   که در جریان رژه کاروان المپیک کشورمان  سکینه خدابنده لو از ورزشکاران کاروان المپیک با حجاب چادر در رژه حضور یافت که متاسفانه این چادر سایه اش بسیار سنگین بود  و  واکنش های متفاوتی در فضای مجازی اعم از تلگرام و اینستاگرام رقم زد .

بعضی ها این حرکت غرور آفرینش را ستودند و بر چادر زهرایی اش احسنت و مرحبا گفتند اما بعضی ها…. نشان دادن و به تصویر کشیدن احساسات کاربران فضای مجازی در این خصوص خالی از لطف نیست.

 خوش بحالش که تونسته تا اونجا بره و اونجا هم چادر رو سرش کنه، اولین باره انقد عمیق به یکی غبطه می خورم ..

واقعا خوش بحالش !! میدونید چرا این زن چادریه ویلچر پرچمدار کاروان رو هل میداد ؟تا نشون بده حجاب محدویت نیست و زنان در تمامی عرصه ها دوشا دوش مردان حاضرند .

اما در این میان عده ای هم  شبکه های اجتماعی و فضای مجازی را بستری برای عقده گشایی خود علیه حجاب قرار دادند و تا توانستند به این حرکت عفیفانه و ارزشمند  ورزشکار کشورمان تاختند که کاربران فضای مجازی نسبت به این حرکات خلاف ادب و نزاکت نیز واکنش نشان دادند.

در ادامه  نگاه اجمالی به مساله حجاب  داریم که بگویم حجاب آگاهی هست  و انتخاب نه محدودیت  ، بی تردید با ورود اسلام به ایران ، تمدن ایرانی شکلی دیگر به خود گرفت و رفته رفته فرهنگ ها ؛ باورها و عقاید و سنت های دست و پاگیر گذشته و بعضا افراطی شکلی نهادینه تر یافت .

چنان که می توان گفت فرهنگ ایرانی جایگاه واقعی خود را بعد از گذشت چندین قرن بازیافت چرا که با ورود اسلام آزادی های رنگارنگی که تا آن روز جهان در خواب هم ندیده بود در چارچوبی قانونمند ظاهر گردید .

آزادی حقوق زنان ، قداست بخشیدن به شخصیت و پایگاه و منزلت آنان شاید نمونه ای کوچک باشد که بر آن دست نهاده ایم ، چرا که زنان در سایه همین اسلام قدیسه ای شدند آسمانی که بعدها با برقراری حکومت اسلامی در ایران به عنوان الگو و حتی اسطوره ای برای زنان مدرن غربی بشمار آمدند که روزی همان ها در برهه ای خاص به عنوان زن روز جامعه شان مطرح می شدند ، اما دیری نپائید که این تفکر که حجاب اسلامی صرفا چادر نیست در اذهان عمومی رسوخ کرد تاجایی که عده ای چنین تفکر را نوعی هجوم بر فرهنگ ایرانی – اسلامی و باورهای اخلاقی قلمداد نمودند و این دستاویزی شد برای این که سیمای واقعی زن ایرانی و مسلمان روز به روز در هاله ای از تفکرات دوگانه و مستاصل باقی بماند و جامعه آن روز در جستجوی زن روز همچنان به دنبال چهره های برجسته ، تحول ساز با نگرش غربی و به تعبیری مطابق با علایق و سلایق خود گام بر دارد .

اصل حجاب اسلامی به عنوان یک قانون فقهی ، اصلی است که برای هر انسان آگاه و منطقی قابل پذیرش است ، اما امروزه سنت و اصل چنان دچار در هم آمیخته شده که در ذهن افراد جامعه به صورت دو کلمه مترادف شکل یافته است.

مقام معظم رهبری در یکی از سخنرانی های خود در جمع دانشجویان در پاسخ صریح و روشنی به یک خانم دانشجو ، در مورد پوشش زنان ایرانی و رنگ و نوع آن فرمودند : نه چادر و نه رنگ آن ، برای حفظ حجاب الزامی نیست ، آنچه مهم و لازم است ، پرهیز از اختلاط شهوت آلود زن و مرد و اجتناب از رفتارهای شهوت انگیز آنان است در برابر یکدیگر با حفظ این معیار ، ببینید چگونه پوشش و چه رنگی و چه رفتاری شایسته است .

روشنفکران جامعه به عنوان حمله به چادر به حجاب حمله می کنند و آن را زیر سوال می برند و می توان گفت در جوامع اسلامی برای ثبات و استحکام عقاید ، باورها … نیازمند فرهنگ سازی است که مساله پوشش وحجاب اسلامی هم از این قاعده مستثنی نیست .

برای ایجاد این بستر و فرهنگ سازی مناسب در زمینه حجاب اسلامی و پوشش مناسب ، جامعه باید آحاد جامعه بویژه جوانان را آگاه کند و با آگاه سازی و اطلاع رسانی و بیان اصول و معیارهای اصیل پوشش اسلامی زمینه مناسب را برای انتخاب شایسته برای افراد جامعه فراهم آورد .

آگاه سازی و فرهنگ سازی و انتخاب پوشش اسلامی مناسب می توان حق انتخاب در جوانان را برای انتخاب الگو برتر حجاب زنده کرد و اینجاست که افراد جامعه با شفاف و روشن شدن مساله انتخاب خود بخودی را انجام می دهند .

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان