منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۷
شناسه خبر: 285709
گروه :خبر
13941129000372_PhotoA

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ساختار سوسیالیسم و لیبرالیسم با ساختار جامعه ما تلفیق نمی‌شود، گفت: دنبال این هستیم که ایرانی باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، عباس آخوندی در حاشیه مراسم امضاء تفاهم‌نامه دو جانبه راه‌آهن با شرکت آلمانی در راستای مشارکت راهبردی در طرح تحول سازمانی راه‌آهن با تأکید بر اینکه به دنبال اندیشه ایران‌شهری هستیم، گفت: بحث‌هایی که ایسم دارد چه لیبرالیسم و چه سوسیالیسم مباحثی است که از بیرون وارد شده و به این راحتی با ساختار جامعه ما تلفیق نمی‌‌شود.

وی افزود: همواره نوعی زائده برای ساختار اجتماعی و اقتصادی ما است و هر کدام عوارض گسترده‌ای دارد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: آنچه من پیشتر درباره آن بحث دارم به آموزه ها و یافته‌های خود در ایران برگردم و اندیشه‌ من بیشتر دنبال ایران‌شهری و بازخوانی تمدن ایران‌شهری است.

آخوندی افزود: البته این بدان معنی نیست از یافته‌های بشری استفاده نکنیم. قطعاً نظام بازار در جهان موارد بسیاری برای آموختن در اختیار ما قرار می‌دهد؛ همچنان که نظام جامعه رفاه مطالبی زیادی را برای آموختن در اختیار ما قرار داده است.

وی تأکید کرد: اما اینکه اساسا بگویم یا لیبرال هستیم یا سوسیالیست، باید بگویم این دو مفهوم در کشور ما تلفیق نمی‌شود چنانکه در بقیه کشورها همین بحث را داشته‌ایم بنابراین ما به دنبال این هستیم که ایرانی باشیم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است