منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۵
شناسه خبر: 192280
گروه :خبر
13931117000306_PhotoA

نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، مناطقی که هفته گذشته توسط داعش در شهر حسکه تصرف کرده بود، را از این گروه بازپس گیرند. این درحالی است که اهالی حسکه در حمایت از عملیات ارتش سوریه در این شهر تجمع کرده و شعار دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، ارتش سوریه با کمک نیروهای داوطلب دفاع مردمی موفق شدند، مرکز باز پروری نوجوانان و ایستگاه تولید برق جنوب حسکه و تعدادی از نقاط استراتژیک و راهبردی جنوب این شهر، واقع در شمال شرقی سوریه را از سیطره داعش آزاد کنند و کنترل آنها را در دست گیرند.

داعش هفته گذشته پس از حمله‌ای گسترده که با 7 خودرو بمبگذاری شده آغاز شد، این مناطق را تصرف کرد، اما ارتش سوریه و نیروهای دفاع مردمی این کشور پس از ترتیب صفوف و تحکیم مواضع خود، در حمله‌ای ضمن درگیری شدید با داعش و کشته و زخمی کردن ده‌ها نفر از عناصر این گروه ایستگاه اصلی تولید برق حسکه، مرکز باز پروری نوجوانان، مقبره شهدا، مناطق زراعی و کشاورزی و انبارهای تجهیزات برق در این منطقه را از سیطره داعش خارج و بازپس گیرند.

پس از بیرون راندن داعش از این مناطق نیروهای ارتش سوریه درحال گشت زنی و پاکسازی این مناطق و باز گرداندن امنیت به آن هستند. همچنین عملیات ارتش سوریه هم اکنون در محور جنوب غربی حسکه با پیشروی آنها به موازات پیشروی دیگر یگان‌های ارتش سوریه در محور جنوب شرقی حسکه به سمت روستای داوودیه ادامه دارد.

از سوی دیگر نیروی هوایی ارتش سوریه مواضع پشت جبهه داعش در شهر الشدادی، در استان حسکه را گلوله باران کرده و مواضع و تجهیزات نظامی آنها را منهدم کردند.

اما اهالی شهر حسکه در میدان‌های مختلف این شهر تجمع و از عملیات ارتش سوریه و نیروهای داوطلب مقاومت مردمی و همچنین مبارزان کُرد در این مناطق حمایت و از پیروزی‌های اخیر آنان ابراز خرسندی کرده و در حمایت آنها شعار دادند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند