منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۴۶
شناسه خبر: 349514
گروه :خبر
حجت السلام سعید شاه آبادی- رفتارنیوز- موسسه غدیر شناسی- -دحوالارض

مسئول موسسه غدیر شناسی اظهار داشت: عقاید اهل بیت در قلب یکایک سنی های کشور ما وجود دارد نفوذ این محبت را در هم نامی اسامی فرزندانشان با نام اهل بیت و یا مشرف شدن تعداد زیادی از سنی ها به پابوس امام رئوف حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام سعید شاه آبادی مسئول موسسه غدیر شناسی  در گفتگو با خبرنگار  رفتار نیوز، گفت: همه می دانیم برای ایجاد موج معرفتی و کارهای زیر بنایی در حوزه دین و ولایت نیاز به حمایت و استقبال است و شرمنده می شود آدم وقتی می شنود بخاطر غفلت ها از اقدامات زیر بنایی و پرداختن به روبناها بجای اقدامات بستر ساز معرفتی توسط متولیان فرهنگی و مسئولین، پاسخگوی شبهات اعتقادی کم داریم، البته مقصر هم نیستند ما متولیان فرهنگی به این آموزش ها از جایگاه ویژه و اساسی نگاه نکرده ایم.

مدرس کلاس غدیر پژوهشی ضمن اهمیت به کارگاه معرفتی اظهار داشت: اگر کارگاه معرفتی  بصیرتی در این راستا برگزار می شود نه صرفا سلسله جلسات مذهبی توقع می رود این موضوع در بین مسئولین و مردم توسط رسانه های انقلابی بیشتر و بهتر نشر داده شود، ما معتقدیم اگر معارف و اندیشه های اسلامی به خوبی انتشار یابد و حمایت های مالی توسط مسئولین  هم لحاظ گردد شاهد استقبال بیش از پیش مردم در این دوره های معرفتی بصیرتی خواهیم بود.

شاه آبادی به نقد اقدامات روبنایی و غفلت ها پرداخت و یادآور شد: عدم توجه کافی به کارهای زیر بنایی و غفلت دراین موضوع از جمله در برگزاری آموزشها باعث شده توانایی پاسخگویی به شبهات حتی در فرهیختگان  کشور، معلمین، اساتید دانشگاه و فعالان فرهنگی دانشجویی نیز در پائین ترین شکل خود قرار داشته باشد.

فعال پژوهشی غدیر شناسی بیان داشت: هدف آرمانی ما نشر و اثبات آموزه های مکتب ولایت از منابع معتبر اهل سنت می باشد و باید خاطر نشان نمود که مکتب ولایت تنها مکتبی است که مدعی است همه آموزه های خودش را می تواند از منابع مخالفین مکتب ولایت اثبات کند، همان کاری که امام رضا در زمان مامون با فرق مختلف صورت داد و به شکست مامون و مدعوین انجامید.

وی ادعاکرد: هیچ مکتبی نمی تواند چنین ادعایی داشته باشد که بتواند از منابع مخالفین خود زمینه و بستر اثباتش را فراهم نماید، اهل سنت نیز همچنین ادعایی ندارند، هیچ مکتبی چنین ادعایی ندارد ما با این کلاس که داشته و می گذاریم یک امتیاز منحصر به فرد به مکتب ولای  قائلیم و به آن پایبند و معتقدیم.

شاه آبادی انتقاد خود را به دو گروهی که از دیدگاه وی به اشتباه عمل می کنند چنین مطرح نمود: گروه لعن و سب گوی و گروهی که هرکار تبلیغی را حتی همین کارگاه های معرفتی غدیر پژوهشی را لطمه به ولایت می دانند ومعتقدند که باعث به هم زدن وحدت می شود درصورتی که خلاف این مسئله است.

استاد حوزه و دانشگاه تاکید داشت: با این همه منابع که به راحتی می توان جریان ولایت را اثبات کرد چرا برخی با اسم دفاع از ولایت با رفتار هایی غیر منطقی از قبیل ناسزاگویی و… به جدل های بی اصل و اساس و بی محتوا می پردازند، چرا عده ای دیگر کارکردن در این خصوص را آنچنان سخت گرفته اند که هر اقدام تبلیغی برای ولایت را لطمه به ولایت و وحدت می دانند؟

شاه آبادی اخطار کرد: ما الان که می توانیم با کتب اهل سنت عقاید مان را اثبات بکنیم واقعا نیاز داریم به فحش و ناسزاگویی؟! مسلما نه، ما هدفمان جذب است دفع نیست، به لطف خدا در کشور ما بهترین سنی ها ی عالم زندگی می کنند و اکثرا محب اهل بیت علیهم  السلام می باشند.

وی فاش کرد: عقاید اهل بیت در قلب یکایک سنی های کشور ما وجود دارد نفوذ این محبت را در هم نامی اسامی فرزندانشان با نام اهل بیت و یا مشرف شدن تعداد زیادی از سنی ها به پابوس امام رئوف حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام درمشهد می روند و یا همین زندگی مسالمت آمیزی که درکمال محبت دو طرف شیع و سنی در اوج همدردی و همدلی صورت می پذیرد همه این مصادیق دال بر خوبی عزیزانمان در اهل سنت می باشد .

مسئول موسسه غدیر شناسی بیان کرد: گروهی که سب می کنند بیایند ببینید در هرمزگان چگونه زندگی مسالمت آمیزی بین شیعه و سنی وجود دارد، چرا با شیوه های اشتباه برخی از سنی ها را به سمت دورشدن از مکتب ولایت و ناخواسته آنان را به جمع وهابیتی که هیچ کدام از اهل سنت نیز آنان را قبول ندارند هدایت می کنند؟ چرا ما و شما که مخالف وهابیت هستیم از تبلیغ های پرجاذبه و جذب کننده و استدلال های منطقی به جای سب و ناسزا گویی استفاده نمی کنیم.

شاه آبادی تصریح کرد: بدرستی بایستی بپذیریم در جذب کردن کمی ضعف داریم وگرنه دراین ۳۷سال از حکومت غدیری ده ها و صدها هزار سنی این کشور را که محب اهل بیت نیز می باشند با برخورد های درست به مکتب ولایت هدایت می نمودیم و عقایدشان را درست تر می کردیم بدون اینکه کمترین بی احترامی نیز به آنان داشته باشیم.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است