منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۶
شناسه خبر: 251404
گروه :خبر
13940917000142_PhotoA

سازمان عفو بین الملل در گزارشی اعلام کرد که گروه تروریستی داعش از سلاح‌های کشورهای مختلف از جمله اعضای شورای امنیت و آلمان استفاده می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بنابر اعلام سازمان عفو بین‌الملل گروه تروریستی داعش از سلاح‌های آلمانی استفاده می‌کند. از این رو این سازمان حقوق‌بشری از جامعه جهانی به دلیل انتقال چندین ساله سلاح از نقاط مختلف جهان به عراق انتقاد کرد؛ انتقال سلاح‌هایی که اکنون به دست داعش افتاده‌اند.

 این سازمان در گزارش خود که امروز منتشر می‌شود نوشته است: «انواع گوناگونی از سلاح‌ در دست داعش هستند و این مانند تجارت اسلحه است که بی پروایانه صورت می‌گیرد و اکنون به دلیل خلاء قانونی و نبودن نظارت کافی این سلاح‌ها به دست نیروهای داعش می‌افتند.»

 در ادامه این گزارش آمده است که داعش از سلاح‌های ساخت کشورهای مختلفی استفاده می‌کند و با استفاده از همان‌ها هم توانست که در ژوئن 2014 شهر موصل را تصرف کند. در خشونت علیه غیرنظامیان و تسخیر ایستگاه‌های پلیس و مقر ارتش در فلوجه، تکریت و رمادی هم به کارگیری سلاح‌های خارجی نقش مهمی داشته‌اند.

این سازمان شمار کشورهایی که سلاح‌های ساخت آنها به دست داعش رسیده است را 25 کشور اعلام کرده است که در بین آنها نام 5 کشور عضو دائم شورای امنیت هم به چشم می‌خورد. از جمله تفنگ‌های ساخت بلژیک، چین و آمریکا و تسلیحات ساخت شرکت آلمانی هکلر اندکخ (Heckler & Koch) هم در فهرست سلاح‌های در اختیار داعش قرار دارند.

عفو بین‌الملل خواستار کنترل هر چه بیشتر بر تسلیحاتی شده است که وارد عراق می‌شوند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است