منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۲
شناسه خبر: 241781
گروه :خبر
files[1]

یکی از مظاهر جاهلیت جدید بی غیرتی مردان و عفیف نبودن زنان است ، معضلی که گریبانگیر کشور ها و مجامع اسلام نیز گردیده و ریشه این تحول اسف بار را باید در کشف حجاب افکار و بینش ها دانست

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از سوریاس ؛ جاهلیت جدید هر چند بر مرد و زن ظلم می راند اما زنان به واسطه ویژگی های شخصیتی و جنسیتی که دارند در این دوره بیشتر مورد تعدی و ستم قرار می گیرند و شاید به جرا ت بتوان ادعا کرد که ثمرات ارزشی انقلاب اسلامی برای زنان بیشتر از مردان بوده است .

آنچه که فرهنگ و دین اسلام بر آن تاکید دارد  دوری از تبرج یا خودنمایی است ، زیرا تبرج رفتار جاهلیت است .

وَ قَرْنَ فِی بُیُوتِکُنَّ وَلَا تَبَرَّجْنَ تَبَرُّجَ الْجَاهِلِیَّهِ الْأُولَى

در خانه هایتان آرام گیرید ومانند دوره جاهلیت پیشین آرایش نکنید و… احزاب /23

در جوامعی که به تمدن نرسیده اند بیشتر مردم به خودنمایی می پردازند . با توجه به معنای جاهلیت و تبرج بخوبی معلوم می شود که منظور از تبرج جاهلی چیست ؟ و به تعبیری منظور قرآن کریم از جاهلیت ، بی توجهی به قانون خدا و کتاب آسمانی اوست همانند برخی از مسلمانان که قرآن آنان را از عمل جاهلی نهی کرده است .

یکی از مظاهر جاهلیت جدید بی غیرتی مردان و عفیف نبودن زنان است ، معضلی که گریبانگیر کشورها ومجامع اسلامی نیز گردیده و ریشه این اختاپوس ننگین و به اصطلاح تحول اسف بار را باید در کشف حجاب افکار و بینش ها جستجو کرد و نتیجه طبیعی اش اینگونه است که در چنین فضایی عفت وحیا چندان خریدار نداشته و زنان خود را به آرایش های عصر خویش بیارایند و به فرهنگ برهنگی روی آورند .

عفاف بدنبال قطع کامل ارتباطات زن و مرد نیست بلکه حریمی در ارتباط فردی و اجتماعی زنان و مردان در جامعه بوجود می آورد و از سویی حجاب نیز نه تنها به زن ارزش میدهد ، احترام میدهد ، جذابیت عفیفانه می دهد ، درجه میدهد ، آرامش میدهد بلکه بالاتر از آن تقرب به خدا و نعمتهای فراوان دنیوی و اخروی می دهد البته حجابی که هم در ظاهر کامل باشد وهم در باطن از عالیترین نوع آن محسوب گردد.

برهنگی ارزش زن را از بین می بردو او را تا حد یک کالا و جنس پست می کند ، ارضای غریزه جنسی به معنی همگانی و همه جایی کردن مساله جنسیت نیست . زنی که تن و اندام خود را در معرض دید می گذارد می خواهد با زنانگی خود جایی برای خود در دل ها یا شخصیت ها بیابد نه انسانیت خود

بی بند و باری در پوشش ، بی بند و باری در تحریک است و بی بند وباری در تحریک بنیاد خانواده را متلاشی می کند غریزه جنسی یکی از علل مهم ازدواج و به وجود آمدن خانواده است اما پس از ازدواج هر چه زمان می گذرد نقش غریزه جنسی در حفظ دوام خانواده کمتر می شود و به جای آن نقش عشق تفاهم و وفاداری در بقای خانواده بیشتر می گردد و در پایان باید گفت که بی لباسی ، عریانی و خود نمایی ، آفت زندگی خانوادگی است .

انتهای پیام /

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند