منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۸
شناسه خبر: 288728
گروه :خبر
13941211000280_PhotoA

«مایک پومپئو» یکی از ۳ عضو کنگره آمریکا که خواستار سفر به ایران و «مشاهده انتخابات» بود، از صادر نشدن روادید این سفر به شدت عصبانی شده و ادعاهای بی‌اساس مطرح کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یکی از اعضای کنگره آمریکا که خواستار دریافت روادید سفر به تهران شده بود، عصبانیت و دلخوری خود را از عدم صدور روادید با ایراد اظهاراتی بی اساس درباره ایران نشان داد.

«واشنگتن فری بیکن» در گزارشی با عنوان «ایران برای قانونگذاران آمریکا روادید سفر صادر نکرد»، با یکی از سه عضو کنگره در این باره مصاحبه کرد.

در ابتدای این گزارش آمده است: «ایران به سه قانونگذار آمریکایی که درصدد مشاهده انتخابات روز جمعه در ایران بودند، اسناد سفر (روادید) نداد».

«مایک پمپئو» یکی از این سه نماینده جمهوری‌خواه آمریکایی که خیلی از عدم صدور روادید عصبانی شده، در این مصاحبه درباره ایران و انتخابات در آن ادعاهای بی اساسی مطرح کرده است.

او گفت: «ایران با درخواست‌های صادقانه و شفاف ما برای درخواست روادید، با تمسخر و تاخیر جواب داد که این موضوع خواست این رژیم برای پنهان کردن خود از افکار عمومی آمریکا را نشان می‌دهد».

قانونگذار آمریکایی که عضو کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان است، به برجام اشاره و تصریح کرد: «امیدوارم رئیس‌جمهور آینده آمریکا به دقت و با حساسیت استفاده رئیس‌جمهور اوباما از توافق هسته‌ای را بررسی کند و منافع آمریکا را بر میراث سیاسی مقدم بدارد».

پومپئو در ادامه اظهارات ضد ایرانی خود، انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان را «ریاکاری و ساختگی» خوانده و منتخبان این مجالس را «تندرو» و کسانی که «اسرائیلی‌ها را انسان نمی‌دانند»، خطاب کرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان