منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۷
شناسه خبر: 271107
گروه :خبر
13941030000201_PhotoA

وزیر خارجه آمریکا می‌گوید از انتشار ویدئوی ملوانان این کشور که در آب‌های ایران دستگیر شدند «ناراحت و عصبانی» شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، وزیر خارجه آمریکا می‌گوید از انتشار ویدئوی ملوانان این کشور که در آب‌های ایران دستگیر شدند «ناراحت و عصبانی» شده است.

«جان کری» روز دوشنبه به سی‌ان‌ان گفت: بسیار عصبانی و ناراحت بودم. ار اینکه این ویدئو منتشر شد عصبانی شدم.

وی افزود: با وجود این، توجیه نمی‌کنم زیرا نمی‌شود آن (ورود غیرقانونی به آب‌های ایران) را توجیه کرد. ملوانان ما در کمال تاسف و به طور ناخواسته وارد آب‌های ایران شدند.

خبرنگار سی ان ان پرسید:… از دیدن ملوانان ما زانو زده بودند و دستشان را پشت سر گذاشته بودند، چه حسی پیدا کردید؟! و کری با چهره‌ای گرفته و لحنی عجیب در پاسخ گفت: من.. هه..! من واقعا خشمگین شدم. از انتشار این فیلم خیلی ناامید و خشمگین شدم. البته ارتش ایران و سپاه پاسداران این فیلم را منتشر کردند؛ نه دولت یا وزارت خارجه ایران.

کری سپس با «لکنت زبان» ادامه داد: …. البته توجیهی برای کار ما وجود نداشت. ملوانان ما متاسفانه به طور غیر ارادی و اشتباهاً وارد آب‌های ایران شدند… ولی ما با تماس‌های سریع توانستیم آن‌ها را در زمانی کوتاه آزاد کنیم… اگر این اتفاق چند سال پیش رخ می‌داد ما اصلا نمی‌دانستیم که با چه کسی تماس بگیریم! شاید مجبور می‌شدیم (برای ارتباط با ایرانی‌ها) با سوئیس یا انگلیس تماس بگیریم؛ اما حالا می‌توانیم مستقیما با خود ایران تماس برقرار کنیم!..

دو شناور رزمی آمریکایی که هفته گذشته به طور غیرقانونی وارد آب‌های ایران شده بودند، توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران توقیف شدند؛ با وجود این، 10 ملوان آمریکایی و شناور‌هایشان کمتر از 24 ساعت پس از رایزنی‌های فشرده در آب‌های بین المللی‌‌ رها شدند.

در همین حال، شماری از مقام‌های نیروی دریایی آمریکا توقیف این دو شناور را شکستی مفتضحانه برای واشنگتن قلمداد کردند.

روزنامۀ نیویورک تایمز به نقل از این مقامات آمریکایی نوشت حادثۀ توقیف شناورهای نظامی آمریکا و بازداشت ملوانان این کشور نه تنها خطای جدی ناوبری خدمۀ این قایق‌ها را نشان می‌دهد بلکه بیانگر کوتاهی عظیم نظارتی مقام‌های مافوق این خدمه در ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا است که در بحرین مستقر هستند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است