منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۰
شناسه خبر: 232569
گروه :خبر
سنج-و-دمام-زنی-تاسوعا_0051
 

نیم نگاهی به شور حسینی در شرق هرمزگان؛

عزای حسینی همراه با اتحاد شیعه و سنی در جاسک

با فرارسیدن دهم محرم حزن و اندوه مردم جاسک در روز عاشورا به اوج رسید و مراسم عزاداری و سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با شور و حال خاصی برگزارشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از مکران نیوز آیین بزرگ ،مردم جاسک اعم از شیعه و سنی در این شهرستان که ازعاشقان اباعبدالله الحسین هسنند به همراه هیاتهای سینه زنی و زنجیر زنی در مکانهای مذهبی، مساجد و تکایا حضور یافتند. و این عمل بعنوان نقطه عفطی برای اتحاد شیعه و سنی در این شهر شده است.
همنوایی با عاشورا و شهادت امام حسین علیه السلام و یارانش اختصاص به شیعیان ندارد اهل سنت جاسک به طور عموم از شهادت امام حسین علیه السلام و یارانش اظهار اندوه و حزن کرده و در عمل هم از فجایع کربلا اظهار نفرت و انزجار می کنند.

 

 

برخی اوقات از گوشه‌وکنار وسوسه‌هایی شنیده می‌شود که عزاداری برای امام حسین (ع) باعث اختلاف بین شیعه و اهل سنت می‌شود. لذا بهتر است عزاداری نکنیم و یا حداقل بدون تبلیغات و سروصدا عزاداری کنیم! اما با کمی دقت د جاسک آشکار می‌گردد که این نگاه بسیار سطحی و ساده‌ انگارانه است. این در حالی است که عزاداری امام حسین (ع) نه تنها باعث اختلاف و تفرقه بین مردم سنی و شیعه جاسک نیست، بلکه عامل بسیار مؤثری در راستای تحکیم وحدت آنها است.

 

 

 

عزاداری برای امام حسین (ع) و سرودن شعر در رثای اباعبدالله (ع) از امور مرسوم بین عموم اهل سنت جاسک حتی بزرگان بوده است. توجه به این نکته، ما را از این اشتباه که عزاداری امام حسین (ع) سنتی صرفاً شیعی است، برکنار می‌دارد و درک صحیح این مسئله را نصیب ما می‌کند.

 

 

با توجه به تحولات اخیر منطقه و حادثه منا اربعین امسال از حساسیت خاصی برخوردار است ، اما عاشقان حسین (ع) در این شهرستان با روحیه حسینی و عاشورایی خود به زیارت امام خود می روند.

 

 

تا این روحیه وجود دارد قطعا هیچ نیرویی نخواهد توانست کوچکترین خدشه ای به این اراده و اتحاد وارد کند.

 

 

انتهای پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان