منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۲۰
شناسه خبر: 359367
گروه :خبر
16

استان هرمزگان و بندرعباس نیز مانند دیگر نقاط کشور عزاداری مخصوص خود را دارد و به این شیوه یاد سالار شهیدان را گرامی می دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ استان هرمزگان و بندرعباس در نقطه جنوبی کشور از سالیان گذشته تا کنون سبک خاصی از عزاداری را در خود جای داده و این روش نسل به نسل منتقل شده است. در این شیوه عزاداران با دست انداختن دور کمر یکدیگر حلقه ای از اتحاد و همدلی را به نمایش می گذارند و تمامی کدورتهای بین خود را فراموش می کنند. عزاداری بندری ها از قدمت بالایی برخوردار و در تمامی حسینیه های استان هرمزگان نوع غالب عزاداری اینگونه است.

تصاویر: عبدالرضا شیبانی

انتهای پیام/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است