منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۴
شناسه خبر: 230365
گروه :خبر
Aza-Imam_Hussein

استاد حوزه علمیه و دانشگاه هرمزگان با بیان اینکه عزاداری امام حسین برای هدایت شدن مردم در طول تاریخ ماندگار شد، افزود:مذاکراتی که امروزه به دنبال بده بستان سیاسی و برد برد در جامعه وجود دارد که باعث شود از دین خود بکاهیم در مرام و قاموس امام حسن(ع) و امام حسین(ع) نیست.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی معصومی، استاد حوزه علمیه و دانشگاه هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با بیان اینکه محرم یادآوره عظیم ترین خاطره عالم اسلام و بشریت است، گفت: انسان با هدف دستیابی  به خلافت الهی آفریده شد و انبیا جلودار این راه برای دعوت مردم و رساندن انسان به مقام خلافت الهی هستند.

 

 
وی با بیان اینکه همه باید برای رسیدن به منصب الهی تلاش کنند، اظهار کرد: تیری را که شیطان به تاریکی انداخت جاهلان به هدف زدند و جبهه باطل با جهل انسان ها در برابر جبهه حق شکل گرفت و ظلم را به حدی رساندند که دین خدا را تحریف کردند.

 

 
معصومی با اشاره به اینکه امام حسین(ع) برای اقامه امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد، افزود:امام حسین در راه احیا دین تمام هستی اش را در معرض اخلاص قرار داد تا با اصلاح امت جدش خلافت الهی را زنده کند.

 

 

 
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه مردم باید از شورحسینی به معرفت دست یابند، تاکید کرد: هدف امام حسین (ع) از قیام مبارزه با استکبار، تروریست و کسانی بود که در صدد سد کردن راه خدا و برهم زدن صلح جهانی بودند و عزاداری تا زمان پیروزی حق در برابر کفر ادامه دارد .

 

 
وی افزود: مردم و جوانان در مکتب امام با شور حماسی امام حسین برای اقامه دین و احیای امربه معروف و نهی از منکر در جامعه عجین شدند .

 

 

 

 

 

معصومی تصریح کرد: امام حسین(ع) برای هدایت مردم و بیان حق حرف می زدند و برای سازش با کفر از اقامه امر به معروف و نهی از منکر شانه خالی نمی کرد.

 

 
وی با بیان اینکه امام حسین(ع) اهل سازش نبود و هیهات من ظله شعار امام بود، گفت: این مذاکراتی که امروزه به دنبال بده بستان و برد- برد در جامعه وجود دارد در مرام اباعبدالله نبود مذاکره ای که باعث شود از دین خود بکاهیم در مرام و قاموس امام حسن(ع) و امام حسین(ع) نیست.

 

 
استاد حوزه علمیه و دانشگاه هرمزگان تصریح کرد:معامله امام حسن(ع) نیز تمامش برد بود و هیچ امتیازی به معاویه نداد لذا مصالحه امام حسن برد اسلام بود.

 

 

 

 

 

وی با بیان اینکه عزاداری برای سرور شهدا ما را به خدا تقرب می دهد و عزاداری امام حسین برای هدایت شدن مردم در طول تاریخ ماندگار شد، خاطر نشان کرد: مردم باید پای منبرهای انقلابی که اساس نهضت را بیان می کنند بروند، کتاب ها و اشعاری که واقعیت عاشورا را بیان می کند دنبال کنند تا اصالت قیام امام روشن شود و مبارزه با ظلم ستیز را گسترش یابد.

 

 

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است