منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۴
شناسه خبر: 291259
گروه :خبر
ی

بندرلنگه با اوصاف تاریخی عروس بنادر ایران، مرکزصید و پرورش مروارید و شهربادگیریها درجنوب این روز پذیرای مسافران وگردشگران از راههای دور ونزدیک است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از مروارید نیوز؛ بندرلنگه همواره در ایام نوروز از مهمان ‌پذیرترین نقاط کشور بوده است و امسال نیز دستگاه‌های مختلف خود را برای میزبانی مناسب از مهمانان نوروزی آماده می‌کنند.

 

شهر بندرلنگه دارای ظرفیت‌های بالایی در بخش گردشگری است که برخورداری از سواحل طولانی و نزدیکی به جزیره ی زیبای کیش به عنوان یکی از مهمترین ظرفیت‌های گردشگری در این شهرمورد نظر گردشگران و مسافران نوروزی قرار گرفته است.

 

هر ساله گردشگران متعددی از استان های مختلف کشور خود را به بندرلنگه می‌رسانند تا از این شهر به کیش سفر کنند و روز و یا روزهایی را در کنار ساحل زیبای خلیج فارس به استراحت بپردازند. و امسال هم دستگاه‌های مختلف در شهر بندرلنگه خود را آماده و مهیای حضور گردشگران کرده‌اند .

 

بندرلنگه آماده اسکان مهمانان با ارائه تمامی امکانات رفاهی و بهداشتی است.

 

شهردار بندرلنگه گفت: برنامه‌های خوبی در جهت اسکان مسافران نوروزی صورت گرفته است و بندرلنگه آماده اسکان مهمانان است.

 

محمد رضازاده شهردار بندرلنگه اظهار داشت: هر سال استقبال و اسکان مسافرین نوروزی بهتر از سال گذشته صورت می‌گیرد و کارکنان این شهرداری به صورت 24 ساعته برای رفاه حال مهمانان مشغول کار هستند تا رضایت آنها حاصل گردد.

 

 

6

 

وی افزود: کارهای خوبی را شهرداری در بحث اسکان مسافران صورت داده است و دو محل پارک کوثر و ملت با تمامی امکانات رفاهی و بهداشتی برای این عزیزان در نظر گرفته شده است.

 

شهردار بندرلنگه اضافه کرد: همچنین در کنار محل اسکان مسافران نوروزی برنامه‌های فرهنگی متنوعی با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان بسیج هنرمندان بندرلنگه، برگزاری جنگ‌های شادی همراه با برنامه‌های متنوع و اجرای مسابقات و سرگرمی و اهداء جوایز در نظر گرفته شده است.

 

رضازاده تصریح کرد: برای اینکه مسافران نوروزی خاطره خوشی را از سفر به این بندر تاریخی داشته باشند از تمام ظرفیت و پتانسیل‌های بومی و سنتی شهرستان، در جهت ارائه برنامه‌های فرهنگی نیز استفاده کرده‌ایم تا بتوانیم با معرفی آثار تاریخی و صنایع دستی بندرلنگه، این شهرستان تاریخی را بهتر به هموطنانمان معرفی کنیم.

 

وی در پایان یادآور شد: هدف اصلی ما فراهم نمودن مکانی آرام و امن جهت آسایش مسافران است و کلیه خدمات بهداشتی و رفاهی برای اسکان میهمانان همچون گذشته فراهم شده است.

 

 

اسکان مسافران نوروزی در 30 مدرسه بندرلنگه

 

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش بندرلنگه گفت: برای اسکان مسافران نوروزی 30 مدرسه شامل 195 کلاس در بندرلنگه و بندرکنگ در نظر گرفته شده است.

 

ایرج صوغانی با اعلام این خبر اظهار داشت: آموزش و پرورش همگام با سایر ادارات مسئول، آماده پذیرش و اسکان مسافران نوروزی به‌ویژه فرهنگیان است.

 

 

وی افزود: برای اسکان مسافران نوروزی 30 مدرسه شامل 195 کلاس در بندرلنگه و بندرکنگ در نظر گرفته شده است و همچنین تعداد دیگری از مدارس به عنوان ذخیره برای مواقع اضطراری برنامه‌ریزی شده است.

 

DSC_0202

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش بندرلنگه گفت: در سال گذشته 12 هزار نفر از میهمانان نوروزی از سوی آموزش و پرورش بندرلنگه اسکان یافتند که با پیش‌بینی‌هایی که صورت گرفته، امسال این رقم افزایش می‌یابد.

 

 

صوغانی اضافه کرد: برای رفاه حال مسافرین نوروزی در 30 کیلومتری بندرلنگه اماکنی برای اقامت و استراحت مسافران نوروزی نیز در نظر گرفته شده است.

 

 

وی در پایان یادآور شد: تمامی مدارس با همکاری اداره آب بندرلنگه، برخوردار از آب شیرین بهداشتی می‌شوند و تا حد لازم امکانات رفاهی برای میهمانان نوروزی مهیا شده است و ما با همکاری سایر ارگان‌ها، مقدمات لازم را درجهت اسکان مسافران فراهم کرده‌ایم.

 

برگزاری هفته فرهنگی در ایام تعطیلات نوروز95

 

حسین محسنی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرلنگه با اعلام این خبر گفت: در ایام تعطیلات نوروز برنامه‌هایی را در کنار سایر فعالیت‌های فرهنگی، تحت عنوان هفته فرهنگی شهرستان بندرلنگه دنبال خواهیم کرد.

 

وی افزود: اهداف این برنامه ها شناساندن ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود از جمله پوشش، آیین و سنن، موسیقی، صنایع دستی و هنرهای نمایشی بخش‌ها و روستاهای شهرستان است که شاید گاها به آن پرداخته نشده است.

 

3

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرلنگه اضافه کرد: این برنامه‌ها با همکاری فرمانداری و بخشداری‌ها و دهیاری‌های صورت می‌گیرد و در خلال جنگ‌های شبانه که در سطح پارک‌های هدف اسکان مسافران در نظر گرفته شده است و هر روز اختصاص به یک روستا و بخش تعلق می‌گیرد که به معرفی دستاوردها و پتانسیل‌ها به صورت بروشور، نمایشگاهی و همچنین اجرا در میان برنامه‌های جنگ شبانه است.

 

محسنی درپایان یادآور شد: این برنامه‌ها می‌تواند به نوعی در معرفی جاذبه‌های گردشگری شهرستان به مسافران نیز کمک کند و آنها را به این نواحی جذب کند که خود باعث رونق اقتصادی و گردشگری آن بخش و روستا خواهد شد.

 

ارائه مشاوره مذهبی و دینی به مسافران نوروزی

 

حجت الاسلام محمد فولادی سرپرست اداره تبلیغات اسلامی بندرلنگه در تشریح برنامه های ایام نوروزی گفت: برپایی نماز جماعت در محل اسکان مهمانان نوروزی و دسترسی به امام جماعت و مشاوره مذهبی و دینی به مسافران نوروزی از دیگر برنامه های این اداره است.

 

DSC00412

 

حجت الاسلام فولادی در ادامه یادآور شد : برگزاری برنامه های فرهنگی و مذهبی در محل استقرار مسافران که در پارک های سطح شهرستان برگزار می شود از دیگر برنامه های این اداره است.

 

فعالیت کشیک 40 واحد صنفی بندرلنگه در تعطیلات نوروز

 

احمد زاهدی رئیس اتاق اصناف بندرلنگه گفت:  برای رفاه حال مسافران نوروزی بیش از 40 واحد صنفی شهرستان به صورت کشیک در نظر گرفته شده است.

 

 

وی افزود: امسال برای رفاه و آسایش مهمانان نوروزی که به این بندر تاریخی برای سپری کردن تعطیلات، سفر می‌کنند، برنامه‌های متنوعی از جمله در بحث توزیعی، خدماتی، تولیدی و خدمات فنی در شهرهای بندرلنگه و بندرکنگ و بندرچارک و سایر بخش‌های تابعه در نظر گرفته شده است.

رئیس اتاق اصناف بندرلنگه در ادامه  اضافه کرد: بیش از 40 واحد صنفی در سطح شهرستان جهت کشیک ایام تعطیلات نوروز در نظر است و این واحدها از 25 اسفند 94 تا 15 فروردین 95 آماده ارائه خدمات مطلوب به میهمانان گرامی هستند.

 

139307051533393183725344

رئیس اتاق اصناف بندرلنگه یادآور شد: صنف‌های خواربار، لبنیات، نانوایی‌ها، میوه و تربار، ماهی‌فروشان، خشک‌شویی، رستوران‌ها و مهمانپذیرها در طول این ایام آماده خدمات‌رسانی به مسافران هستند.

زاهدی اضافه کرد: بروشور و تراکت اسامی واحد‌های کشیک، همراه با شماره تلفن و آدرس و همچنین بنر و تابلوهایی نیز برای اطلاع‌رسانی و سهولت کار مسافران تدارک دیده شده است.

رئیس اتاق اصناف بندرلنگه با اشاره به رسیدگی تخلفات واحدهای صنفی گفت: شماره تلفن‌های رسیدگی به شکایات مردمی نیز در سطح شهر اطلاع‌رسانی می‌شود و پس از گزارش مردمی، واحدهای رسیدگی به شکایات در محل استقرار مسافران حاضر خواهند شد و مورد را رسیدگی می‌کنند.

 

افزایش ظرفیت ناوگان دریایی بندرلنگه در طرح نوروزی ۹۵ / آمادگی ۲۷ شناور مسافری و ۱۴ لندینگ کرافت در مسیرهای غرب استان هرمزگان

 

رئیس کمیته حمل و نقل دریایی بندرلنگه ضمن اشاره به زیرساخت‌های ایجاد شده در حوزه مسافرت‌های دریایی، از افزایش ظرفیت مسافری در طرح نوروزی پیش رو و آمادگی 41 فروند شناور در مسیرهای غرب هرمزگان خبر داد.

 

 

 محمود صابری ضمن اشاره به آخرین وضعیت خطوط مسافـری دریایـی غـرب استان، اظهار کرد: بر اساس آخرین اقدامات صورت گرفته تاکنون، 27 فروند لندینگ کرافت و 14 شناور مسافری با ظرفیت 2هزار و318 صندلی و قابلیت حمل یک‌هزار و 160 دستگاه خودرو جهت تردد روزانه در خطوط بندر لنگه و چارک و آفتاب به سمت جزیره کیش، ابوموسی و بلعکس اعلام آمادگی کرده‌اند.

 

 

 وی افزود: از این تعداد، دو فروند شناور “رو-رو” با ظرفیت 600 مسافر و 120 دستگاه خودرو و تعداد 1 فروند شناور مسافری در مسیر ابوموسی به ظرفیت 88 نفر مسافر در بندرلنگه فعال است.

 

 

 رئیس کمیته حمل و نقل دریایی بندرلنگه گفت: ناوگان بندر چارک با تعداد 25 فروند لندینگ‌کرافت هر یک با ظرفیت متوسط 40 خودرو و تعداد 10 فروند شناور مسافری با ظرفیت جابجایی یک‌هزار و 380 نفر پذیرای مسافران جزیره کیش خواهد بود.

 

 

 رئیس کمیته حمل و نقل دریایی بندرلنگه خاطرنشان کرد: دو فروند لندینگ کرافت هر یک با ظرفیت 40 خودرو و یک فروند شناور مسافری با ظرفیت 250 نفر آماده ترابری مسافران در مسیر بندر آفتاب به کیش است.

 

 

13930101122535686_PhotoL

این مقام مسئول از مسافران نوروزی خواست تا برای سفر از سرزمین اصلی به جزیره کیش حتما از بنادر و مسیرهای دریایی مجاز تردد کنند.

 

 

 صابری مسیرهای بندرچارک – جزیره کیش (حمل خودرو و مسافر) با مسافت دریایی 17 مایل، مسیر دریایی بندرلنگه – جزیره کیش(ظرفیت حمل خودرو و مسافر تنها در ایام طرح نوروزی سفرهای دریایی) با مسافت 53 مایل و مسیر بندر آفتاب – جزیره کیش(حمل خودرو و مسافر) با مسافت 9.9 مایل را به عنوان سه مسیر دریایی مجاز در غرب هرمزگان دانست.

 

 

 وی اضافه کرد: مسیر دریایی بندرلنگه-ابوموسی نیز با مسافت 42 مایل برای حمل مسافر در طرح نوروزی سال 95 پیش‌بینی شده است.

 

 

 صابری در مورد پایانه‌های مسافری غرب هرمزگان گفت: با نظارت مستمر بر پایانه مسافری بندرلنگه که توسط بخش خصوصی و شرکت کشتیرانی والفجر مورد بهره‌برداری قرار دارد، کیفیت خدمات‌دهی در این پایانه دریایی بهبود یافته و این سالن 350 نفری آماده پذیرایی شایسته از مسافران است.

 

 

 وی افزود: سالن‌های مسافری و نوساز بنادر چارک و آفتاب هر کدام به ترتیب با ظرفیت 320 و 300 نفر همه روزه پذیرای مسافران است.

 

 

 رئیس کمیته حمل و نقل دریایی شهرستان بندرلنگه در پایان ضمن آرزوی بهروزی و سلامتی برای تمامی هموطنانی که به استان هرمزگان و جزایر مسافرت خواهند کرد، گفت:تلاشگران حوزه دریایی و بندری استان از هیچ کوششی در جهت خدمات‌دهی مطلوب و ایمن در ایام نوروز فروگذار نخواهند کرد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند