منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۸
شناسه خبر: 302945
گروه :خبر
635796371315134527
 

وقتی گنجشک به جای قناری فروخته می شود:

عرضه طلای تقلبی در طلافروشی/لزوم نظارت بیشتر برطلافروشی ها

فروش و عرضه طلای تقلبی اقدامی است که به تازگی فرد یا افرادی سود‌جو و فرصت‌طلب در سایه غلفت دستگاه های نظارت کننده بر عیار سنجی طلاها در بازار شهرستان حاجی آباد به آن دامن زده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ دقت در خرید وسایل، تجهیزات و امکانات مورد نیاز زندگی از مسایلی است که همواره بر آن پافشاری می شود و مورد تاکید است اما خرید برخی وسایل نیازمند تخصص خاصی است و از آن جهت که در اماکن دارای مجوز که نظارت شدیدی بر آنها حاکم است ارائه می شود به مردم این اطمینان را می دهد که کالای عرضه شده از هر حیث فاقد مشکل است.

 

طلافروشی ها و واحدهای صنفی طلافروشی از جمله مکان هایی هستند که عملکرد آنها توسط چند دستگاه مورد ارزیابی قرار می گیرد. با این حال هر از گاهی در رسانه ها و جراید شاهد اخباری مبنی بر تخلف در این صنف هستیم.

 

عرضه طلا و جواهر تقلبی در برخی طلافروشی ها از موضوعاتی است که هر از گاهی در رسانه ها مطرح می شود و واکنش های مختلفی نیز به همراه دارد. هر چند باور آن مقداری سخت و دشوار است که در واحدهای صنفی طلای تقلبی فروخته شود، اما باید پذیرفت که کلاهبرداری و شیادی در هر صنفی وجود دارد.

 

از این رو دقت در هنگام خرید طلا ودریافت فاکتور ازطلافروشی از مباحثی است که باید آن را بسیار جدی گرفت. فروش و عرضه طلای تقلبی اقدامی است که به تازگی فرد یا افرادی سود‌جو و فرصت‌طلب در سایه غلفت دستگاه های نظارت کننده بر عیار سنجی طلاها در بازار شهرستان حاجی آباد به آن دامن زده اند.

 

تازه داماد حاجی آبادی در گفتگو باخبرنگار هرمز ، اظهار کرد: سال گذشته در 10 شهریورماه عقد کردیم و از یکی از طلا فروشی های حاجی آباد دو حلقه خریداری کردیم اما متاسفانه یک ماه نگذشت رنگ طلاها عوض شد و کاملا سفید شد.

 

وی  ادامه داد: بعد از سفید شدن طلاها به طلا فروشی (م.م) مراجعه کردیم و وی پذیرفت که آبکاری این طلاها ضعیف بوده است و حلقه ها را تحویل گرفت و گفت سه روز آینده با آبکاری قوی تحویل بگیرید و بدون هیچ گونه هزینه ای سه روز بعد تحویل گرفته ایم.

 

قاسم امامدادی تازه داماد حاجی آبادی ضمن انتقاد از واحد های صنفی نظارتی گفت: چرا هیچ گونه نظارتی بر روی واحد های صنفی طلافروشی ها نیست که مردم دیگر شاهد اینگونه مشکلات و ضررهای هنگفت نباشند.

 

یکی دیگر از تازه دامادهای حاجی آبادی ضمن انتقاد شدید از دستگاهی نظارتی صنفی طلافروشی ها ، اظهار کرد: با این گرانی طلاها و در این شرایط اقنصادی کشور فروش طلای بدل به جای طلای اصل ناعدالتی است.

 

امیرحسین آبسالان، افزود: در 25 اسفندماه سال گذشته برای خرید حلقه نامزدی به یکی از طلافروشی های حاجی آباد مراجعه کرده ام و حلقه ای به قیمت 700 هزار تومان خریداری کردم اما متاسفانه بعد از گذشت یک هفته رنگ خود را از دست داد.

 

رییس اداره صنعت و معدت و تجارت شهرستان حاجی آباد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار هرمز در خصوص طلاهای بدل به جای طلاهای اصل ، افزود: تاکنون ما مراجعه کننده ای در این خصوص نداشته ایم اگر چنین مواردی مشاهده شود با متخلفان برخورد جدی می کنیم.

 

عاشوری یکی دیگر ازاین گونه مشکلات را نبود اداره استاندارد در این شهرستان دانست و افزود : متاسفانه اداره استاندارد در شهرستان حاجی آباد وجود ندارد و هرزگاهی مسئولان اداره استاندارد بندرعباس به بروی طلاها فروشی های این شهرستان نظارت دارند.

 

انتهای پیام/ی

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است