منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۴
شناسه خبر: 219084
گروه :خبر
13940619000066_PhotoA

به گفته مسئولان برگزاری حج در عربستان سعودی، «ریاض» 160 هزار نفر را اجازه نداده‌ است تا امسال برای ادای مناسک حج وارد این کشور شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، عربستان سعودی که روز به روز امنیت داخلی خود را به دلیل فعالیت عناصر وهابی و افراطی مذهبی (سلفی) شکننده‌تر می‌بیند، امسال تدابیر بسیار سخت‌تری برای ورود افراد برای برگزاری ادای مناسک حج اعمال می‌کند.

به دلیل تدابیر سخت امنیتی، امسال تعداد زیادی از کسانی که قصد سفر به مکه و ادای مناسک حج را داشتند، محروم شده‌اند.

 شاهزاده «خالد بن فیصل آل سعود» امیر منطقه «مکه» مکرمه و رئیس کمیته مرکزی حج عربستان اعلام کرد که مسئولان ذی‌ربط تاکنون مانع ورود 160 هزار نفر به کشور برای ادای مناسک حج شده‌اند.

خالد بن فیصل، سه‌شنبه‌شب در جلسه کمیته مرکزی حج در سالن حج و عمره در فرودگاه بین‌الملل «ملک عبدالعزیز» در شهر ساحلی «جده» با اعلام این خبر، دلیل آن را «نداشتن مجوز حج» ذکر کرد اما ادامه داد که کشورش تلاش زیادی برای تأمین سلامت حجاج دارد.

امیر مکه با بیان اینکه «عربستان همه اقدامات پیشگیرانه را برای تضمین امنیت حج انجام خواهد داد»، گفت که نهادهای سهیم در برگزاری حج همچنین امسال مانع هرگونه «رفتارهای منفی» خواهد شد. او گفت که از جمله این رفتارها «استراحت در مسیرهایی است که مانع حرکت حجاج شود». عربستان شعار برائت از مشرکین بسیاری از حجاج بخصوص حجاج ایرانی را از جمله مواردی می‌داند که نباید در موسم حج انجام شود و چه بسا از دید مسئولان این کشور این اقدام نیز رفتار منفی محسوب شود.

سالانه بیش از سه میلیون حاجی از بیش از 180 کشور مناسک حج تمتع را در مکه به جای می‌آورند و عربستان با بیش از 120 هزار نیروی امنیتی و 16 هزار پلیس و 30 هزار دوربین، امور امنیتی آن را اداره می‌کند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است