منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۷
شناسه خبر: 283019
گروه :خبر
13940806000863_PhotoA

رئیس‌جمهوری سوریه گفت: ترکیه و عربستان در مسأله دخالت نظامی در سوریه از خود اختیاری ندارند، او تأکید کرد: حق گرفتنی است اما هزینه بالایی نیز دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه با تأکید بر اینکه عربستان و ترکیه در صورت ورود به جنگ، حقیر خواهند شد، گفت: هنگامی که در مورد احتمال ورود نظامی ترکیه و عربستان به سوریه بحث می‌کنیم، یعنی اینکه آن‌ها را بیش از حد بزرگ کرده‌ایم؛ اما ترکیه و عربستان تصمیم حمله به سوریه را نگرفته‌اند و آن دو صرفا تابع و اجرا کننده دستورات هستند.

بشار اسد که در جمع برخی وکلای سوریه صحبت می‌کرد و مستقیما از تلویزیون سوریه پخش می‌شد، ادامه داد: تمام دنیا می‌خواهد تا با داعش در سوریه مبارزه کند، اما نسبت به کشورهایی که از لحاظ مالی و تسلیحاتی این گروه را حمایت می‌کنند، کور شده است.

رئیس‌جمهور سوریه در ادامه گفت: این حق هر شخصی است که نسبت به حکومت اعتراض داشته و خواهان اصلاحات در آن باشد، اما هیچ کسی نمی‌تواند وجود حکومت را نفی کند، چرا که همه به آن نیاز دارند.

وی معارضه را گروهی دانست که شاکله و حزب داشته باشد. او گفت: معارض معنا دارد، لازم است تا معارضه گروه مردمی و از درون احزاب  باشد و خود را در خلال انتخابات و سندیکاها و انجمن‌ها نشان دهد.

بشار اسد، تأکید کرد که منطقه دائما و همچنان در معرض برنامه‌ریزی برای تجزیه قرار داشته و دارد و هدف دشمنان سوریه ایجاد یک قانون اساسی طایفی است تا هر گروهی پس از آن به یک طرف خارجی وابسته باشد.

رئیس‌جمهور سوریه در ادامه در مورد مبارزه با تروریسم گفت: اولویت ما صرف نظر از تصمیمات آنان (تروریست‌ها و حامیان آنان)، مبارزه با تروریسم است، آن‌چه که برای ما اهمیت دارد، عزت مردم سوریه است و هیچ گامی بر نمی‌داریم که بر مبنای این عزت نباشد.

وی افزود: در حال حاصر، آن‌ها مسأله دولت انتقالی را به جای هیأت انتقالی پیش کشیده‌اند که با هدف سیطره بر حکومت است.

رئیس‌جمهور سوریه تأکید کرد: هرگونه انتقال قدرت باید در چارچوب قانون اساسی فعلی انجام شود و عمل به این قانون اساسی را تا نوشتن قانون اساسی جدید متوقف نخواهیم کرد.

بشار اسد در ادامه با اشاره به آتش‌بس گفت: آن‌ها وقتی از آتش‌بس سخن گفتند که شکست‌های افراد مسلح آشکار شد، آن‌ها از لزوم مبارزه با تروریسم سخن نمی‌‌گویند بلکه در حال حاضر اولویت آن‌ها آتش‌بس است و این نشانه این است که اوضاع میدانی تغییر یافته است.

وی در این مورد افزود: آتش‌بس باید هدف داشته باشد و به سوی رسیدن به یک مصالحه انجام شود.

بشار اسد بار دیگر تأکید کرد: از نظر ما هر کسی علیه حکومت و مردم سلاح در دست بگیرد، تروریست است و هیچ حکومتی نمی‌پذیرد که با تررویست‌ها گفت‌و‌گو کند و ما نیز نخواهیم پذیرفت.

رئیس‌جمهور سوریه در ادامه گفت: جنگ سوریه یک جنگ داخلی نیست، بلکه یک جنگ جهانی است که تا دریای چین نیز کشیده شده است. آن‌چه که در سوریه اتفاق می‌افتد یک جنگ خارجی است که از سوی مزدوران دشمنان سوریه به وقوع پیوسته است و یک جنگ داخلی محسوب نمی‌شود.

بشار اسد در انتها تأکید کرد: ما هیچ گزینه‌ای جز اینکه پیروز شویم نداریم، حق گرفتنی است، اما هزینه بسیار بالایی نیز دارد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند