منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۵
شناسه خبر: 183586
گروه :خبر

عربستان کشورهای عربی را تهدید کرد که اگر دست از حمایت خود در جنگ علیه ملت یمن بردارند، کمک های مالی و اقتصادی خود را از این کشورها قطع می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، تحرکاتی از جانب کشورهای عربی در خصوص توقف جنگ علیه یمن مشاهده می شود اما آل سعود در پیامی محرمانه و مشترک به همه کشورهای عربی متذکر شد که اگر دست از حمایت خود در جنگ عربستان علیه یمن بردارند، تمامی کمک های مالی و روابط سیاسی آنها با عربستان تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و همه کشورهای عربی، خود مسئول خدشه دار شدن این روابط هستند.

در ادامه این تهدیدات آمده که عربستان در صورت عدم حمایت کشورهای عربی، روابط دیپلماتیک خود را با سایر کشورهای عربی قطع خواهد کرد. روزنامه المنار همچنین به نقل از این منبع آگاه به شکست عربستان در یمن اشاره کرد و ادامه داد: عربستان سعی دارد که کشورهای عربی را در این جنگ و شکست شریک سازد لذا به دنبال ایجاد یک جبهه مشترک علیه یمن است.

تحلیلگران بر این باورند که اعزام نیروهایی از سنگال در همین چارچوب تهدید سعودی صورت گرفته است. گفتنی است کشور آفریقایی سنگال در حمایت از عربستان در جنگ علیه جنبش انصار الله یمن از اعزام ۲۱۰۰ نیروی نظامی به عربستان خبر داده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است