منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۵
شناسه خبر: 265407
گروه :خبر
hormoz

روزنامه آلمانی طی مقاله ای با اشاره به تنش های اخیر ایران و عربستان می نویسد هدف اصلی عربستان از این اقدامات بالا بردن قیمت نفت بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ روزنامه «اخبار اقتصادی آلمان» در این مقاله می نویسد عربستان در سالهای اخیر با دمیدن در کوره جنگ یمن و افزایش تنش با رقبای سیاسی خود درصدد بالا بردن قیمت نفت است.

به نوشته این روزنامه هرچه عربستان در این تفکر ناموفق بوده است همانقدر نیز قیمت نفت افت داشته است و تمام نقشه هایش را نقش بر آب کرده است.

بر اساس این گزارش قیمت نفت در بازارهای جهان نسبت به سال ۲۰۱۴ کاهش داشته است. طبق تحلیل این روزنامه اشباع شدن بازارهای جهانی عامل اصلی کاهش قیمت نفت خام در سال اخیر بوده است.

این روزنامه آلمانی در ادامه مقاله خود به این موضوع نیز اشاره می کند که ادامه چنین روندی می تواند اقتصاد عربستان را با ورشکستگی روبرو کند و به عبارتی این کشور باید منتظر فاجعه ای برای اقتصادش باشد.

به عقیده تحلیلگر این روزنامه در این میان به نظر می رسد جایگاه ایران در اقتصاد جهانی کاملاً وضعیت عکس دارد چون انتظار می رود با برداشته شدن تحریم ها ایران دوباره به بازارهای جهانی نفت خام باز گردد که البته کاهش بیشتر قیمت نفت خام را موجب خواهد شد.

افزایش درگیری ها در خاورمیانه نه تنها بر اوضاع کشورهای منطقه بلکه بر وضعیت کشورهای اروپایی نیز تاثیر منفی دارد. به نوشته این روزنامه از اولین پیامدهای جنگ در خاورمیانه سیل گسترده مهاجران به کشورهای اروپایی خواهد بود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است