منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۳
شناسه خبر: 337174
گروه :خبر
hormoz

عربستان، بامداد امروز جمعه اعلام کرد که عوامل انفجارهای اخیر در این کشور از جمله حمله انتحاری به مسجدالنبی را بازداشت کرده و این افراد ملیت سعودی و پاکستانی دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، وزارت کشور عربستان، بامداد امروز پنجشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که 19 نفر را در ارتباط با انفجارهای اخیر در این کشور بازداشت کرده است.

سه‌شنبه گذشته (29 ماه رمضان/15 تیرماه) عربستان همزمان شاهد چهار انفجار، یکی در جده (غرب)، سه انفجار در شهر قطیف (شرق) و یک انفجار در مدینه (غرب) در جنوب حرم نبوی بود.

 طبق اعلام وزارت کشور عربستان، 19 نفر بازداشت شده‌اند که هفت نفرشان سعودی و 12 نفرشان پاکستانی هستند.

وزارت کشور عربستان میگوید، عامل انفجار حرم نبوی، جوان 26 ساله سعودی به نام «نائر مسلم حماد النجیدی البلوی» است. این انفجار جان چهار نیروی امنیتی عربستان را گرفت.

عوامل سه انفجار شهر قطیف، نیز «عبدالرحمن صالح محمد العمر» (23 ساله)، ابراهیم صالح محمد العمر (20 ساله) و عبدالکریم ابراهیم محمد الحسنی (20 ساله) و همه سعودی هستند. این انفجار از مردم تلفاتی نداشت.

طبق این گزارش، همه پاکستانی‌های بازداشت شده، با انفجار جده مرتبطند که مقابل کنسولگری آمریکا رخ داد و در آن، دو نیروی امنیتی مجروح شدند و فرد انتحاری کشته شد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان