منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۱
شناسه خبر: 263181
گروه :خبر
13941012000885_PhotoA

وزارت خارجه عربستان، سفیر ایران در این کشور را فراخواند و اعتراض شدید دولت سعودی نسبت به اظهارات مقامات ایرانی در محکومیت اعدام شیخ باقر النمر را به وی ابلاغ کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، ساعتی پس از محکومیت اقدام عربستان در اعدام شیخ باقر النمر تسوط مقامات کشورمان، وزارت خارجه سعودی‌ «حسین صادقی» سفیر کشورمان در ریاض را فراخواند و با تسلیم یادداشت اعتراضی، به شدت از اظهارات مقامات ایرانی در سایه این اعدام، انتقاد کرد.

بر اساس گزارش شبکه خبری العربیه، مسولان سعودی در این دیدار، به حمله معترضین به کنسول‌گری عربستان در مشهد اشاره نموده و دولت ایران را مسئول حفاظت از این مکان دیپلماتیک دانستند.

مقامات سعودی، اظهارات مقامات ایران در محکومیت اعدام شیخ نمر را «خصمانه و دخالت در امور داخلی عربستان» ارزیابی کرده‌اند.

عربستان سعودی در ایران سفیر ندارد و اعتراضات دولت ایران در ماه‌های اخیر بخصوص در پی فاجعه منا، به سرپرست این سفارتخانه ابلاغ می‌شد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است