منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۱
شناسه خبر: 221149
گروه :خبر
13940627000173_PhotoA

گروه‌های مدافع حقوق بشر اروپایی از اتحادیه اروپا درخواست کردند مانع اعدام نوجوان عربستانی و از بستگان نزدیک شیخ النمر، روحانی برجسته مخالف حکومت این کشور شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، گروه‌های مدافع حقوق بشر اروپایی نسبت به اعدام یک نوجوان شیعه معترض به سیاست‌های دربار آل سعود که در سال 2012 و در جریان اعتراض علیه سرکوب شیعیان شهر قطیف از سوی حکومت سعودی دستگیر شد ، هشدار دادند.

به نوشته روزنامه انگلیسی «اکسپرس» «علی محمد النمر» معترض 17 ساله عربستانی در سال 2012 از سوی نیروهای سعودی به خاطر اعتراض به اقدامات سرکوبانه علیه شیعیان شهر قطیف دستگیر شد.

مقام‌های دولتی مدعی شده‌اند که دستگیری و زندانی شدن  النمر 17 ساله به خاطر شرکت در اعتراضات غیر قانونی و حمل سلاح گرم  است . ادعایی که بعدها مقام‌های سعودی نتوانستند مستنداتی را برای اثباتش ارائه دهند.

بر اساس این گزارش، به دنبال بارها نقض معیارهای بین‌المللی از سوی عربستان سعودی در این رابطه و رد قاطعانه‌های اتهامت وارده از سوی النمر و خانوده‌اش، جلسه درخواست تجدید نظر نهایی به طور مخفیانه و بدون اطلاع خانواده النمر در 27 مه سال گذشته بر پا شد که بر این اساس گزینه‌های محدودی برای مخالفت در اجرای حکم اعدام به علی محمد النمر داده شد. اما وکلای مطلع بیم آن‌را دارند که النمر در روزهای آینده اعدام شود.

گفته می‌شود پرونده ه علی محمد النمر مرتبط با «شیخ النمر» ، عموی این نوجوان ، منتقد معروف رژیم سعودی و از رهبران برجسته مذهبی این کشور است که او نیز از سوی خاندان آل سعود به خاطر اهانت به پادشاه این کشور محکوم به اعدام شده است.

به نوشته این روزنامه، علی محمد النمر بعد از دستگیری در مرکز مجرمین نوجوان نگه داری شده و حق وکیل گرفتن نیز از او سلب شده است . شواهد حاکیست که او تحت شکنجه قرار گرفته تا به اجبار ورقه‌ای را امضا و به جرم خود اعتراف کند.

هم اینک سازمان‌های مدافع حقوق بشر اروپا با فشار بر اتحادیه این قاره خواهان اتخاذ اقدامات لازم بابت عدم اجرای حکم اعدام علی محمد النمر هستند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است