منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۱
شناسه خبر: 181892
گروه :خبر
image239993

رسانه های عربستانی دقایقی پیش خبری فوری منتشر کردندکه مخاطبان را شگفت زده کرد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، رسانه های عربستانی دقایقی پیش خبری فوری منتشر کردندکه مخاطبان را شگفت زده کرد .

این خبر فوری مربوط به ولیعهد سابق عربستان “امیر مقرن بن عبدالعزیز آل سعود” است  که صبح امروز بیانیه ای در خصوص تحولات اخیر این کشور صادر کردکه حاکی از عمق اختلافات و درگیری ها در دربار آل سعود می باشد .

وی در ابتدای این بیانیه نوشته است : نظام سعودی به دلیل اجرای عملیات “طوفان قاطع” علیه یمن ، وارد یک برهه حساس و خطرناک در بعد سیاسی و اقتصادی شده است . بهای سنگین این دخالت نظامی را قطعا در آینده هم ما(نظام آل سعود) و هم مردم پرداخت خواهیم کرد .

“مقرن بن عبدالعزیز” با اشاره به عدم محقق شدن اهداف رژیم سعودی در جنگ علیه یمن نوشت : ما با اهداف قبل از جنگ اختلاف زیادی داریم و انتظار نداشتیم اوضاع جنگ اینگونه علیه ما باشد و من به دفعات به ملک سلمان و وزیر دفاع عربستان این نکته را گوشزد کردم اما کسی به حرفهایم اعتنا نکرد .

وی خاطرنشان کرد : متاسفانه با وجود اینکه تحلیل های خودم را به ملک سلمان و وزیر دفاع دادم ، اما نیروهای هوایی باز هم بر بمباران یمن اصرار داشت و از تصمیم خود عقب نشینی نکردند .

ولی عهد سابق عربستان با درخواست کمک از کشورهای همسایه بیان داشت : از همه کشورهایی که به نظام آل سعود ارادت دارند و از همه کشورهای همسایه و دوست و تمام کشورهای اسلامی چه کشورهای عربی و غیر عربی درخواست میکنم به کمک نظام آل سعود بیایند و به این غائله(جنگ) به صورت مسالمت آمیز خاتمه دهند .

وی با اشاره به اینکه جنگ با یمن ، جنگ با ملت یمن بود و نه جنگ با انصارالله ، افزود : در واقع این جنگ علیه سرزمین یمن و علیه ملت یمن بود که تمامیت ارضی یمن را هدف قرار داده بود ، و تاریخ شاهد است که ما با یمن دوست بودیم فلذا به ارتباط با ملت یمن نیاز داریم و باید جنگ خاتمه یابد .

ولی عهد سابق عربستان افزود : به دلیل جریانات پیش آمده در یمن و جنگ علیه آن ها روابط ما با کشورهای اسلامی عربی و غیر عربی دچار تنش شد که امیدوارم این روابط درست شود .

مقرن بن عبدالعزیز خاطر نشان کرد : از کشورهایی که در جنگ علیه یمن با ما همکاری کردند تقاضا می کنم که نیروهای خود را کنار بکشند و سعی کنند اوضاع منطقه بهتر شود .

لازم به ذکر است چندی پیش رهبر معظم انقلاب از اختلافات داخلی نظام آل سعود خبر داده و وعده این را دادند که بینی آل سعود به خاک مالیده می شود .

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است