منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۱
شناسه خبر: 297796
گروه :خبر
hormoz

شرکت نفت دولتی عربستان سعودی (آرامکو) با خرید سهم شرکت نفتی شل، به طور کامل مالک پالایشگاه “پورت آرتو” در ایالت تگزاس آمریکا شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ پالایشگاه ” پورت آرتور”  در ایالت تگزاس آمریکا با حجم تولید 600 هزار بشکه در روز، بزرگترین پالایشگاه نفتی این کشور به شمار می آید.

با این اقدام، بزرگترین پالایشگاه آمریکا نفت خود را به طور کامل از عربستان سعودی وارد خواهد کرد و این موضوع برای سال های آینده نیز ادامه خواهد داشت.

عربستان سعودی با این حرکت قصد دارد وابستگی آمریکا به نفت سعودی را تضمین کند.

شرکت  نفتی عربستانی “آرامکو” انتظار دارد با مالکیت  این پالایشگاه  صاحب موقعیت  راهبردی مهمی در بازار نفتی آمریکا شود.

تا قبل از این، شرکت نفت سعودی “آرامکو” و شرکت هلندی – بریتانیایی “شل” از طریق شرکت مشترک ” موتیوا اینترپرایز” مالک این پالایشگاه بودند اما پس از فسخ شراکت طرفین، “آرامکو” تمامی سهام این پالایشگاه را بدست آورد.

شرکت سعودی آرامکو روزانه حدود 9 میلیون بشکه تولید می کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است