منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۷
شناسه خبر: 240689
گروه :خبر

اعلامیه پایانی عربستان سعودی در اجلاس اخیر اعراب و آمریکای جنوبی، حکایت از تلاش خاندان سعود برای فریب افکار عمومی به سبک آمریکا و صهیونیسم داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، عربستان سعودی در روزهای اخیر سعی داشت با برگزاری دور جدید نشست عربی-آمریکای جنوبی در این کشور، با اجرای برخی سیاست‌ها و رفتار تبلیغاتی نخ‌نماشده‌ای که پیش‌تر نزد دولتمردان آمریکایی و اشغالگران صهیونیستی مشهود بود، به فرافکنی‌های خود و سرپوش گذاشتن بر جنایات در یمن،‌ بحرین و سوریه ادامه دهد.

اعلامیه پایانی چهارمین نشست مشترک اعراب و آمریکای جنوبی در ریاض، در روز چهارشنبه خواستار پاسخ ایران به ادعای شیخ‌نشین امارات درخصوص جزایر سه‌گانه شده است.

العربیه می‌نویسد برخی مسائل منطقه‌ای در حوزه آفریقا و غرب ‌آسیا ازجمله اوضاع یمن و لیبی نیز از بندهای مطرح‌‌شده در بیانیه این نشست بوده است.

شرکت‌کنندگان در اجلاس اعراب و آمریکای جنوبی، در حضور پادشاه سعودی، بر عدم دخالت در امور داخلی کشورها، رعایت حسن همجواری در میان همسایگان و همچنین احترام به حق حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی در منطقه تأکید کردند. اهمیت سرمایه‌گذاری و توسعه روابط تجاری بعنوان عامل استحکام اجتماعی و اقتصادی در منطقه از دیگر نکاتی بود که در روز پایانی نشست ریاض مطرح شد.

وبگاه شبکه العربیه مدعی شده است، کشورهای حاضر در اجلاس اخیر، آنچه را که این رسانه باعنوان دخالت ایران در امور داخلی کشورهای عربی خوانده است محکوم کردند و خواستار پایان دادن به اقدامات تحریک‌آمیز ایران در تضعیف امنیت و ثبات همسایگان عرب شدند.

عادل‌ الجبیر، وزیر خارجه خاندان سعودی، در این جلسه، با قدردانی از کشورهای آمریکای لاتین در به رسمیت شناختن کشور فلسطین، به اهمیت این دور از نشست عربی-‌آمریکای جنوبی، در مبارزه با تروریسم و محکومیت تجاوز به حاکمیت و استقلال کشورهای منطقه اشاره کرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است