منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۵
شناسه خبر: 195812
گروه :خبر

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان درباره نتایج پنج روز نشست‌های فشرده با نمایندگان کشورهای ۱+۵ در وین گفت: “نگارش متن توافقنامه در سطوح مختلف همچنان ادامه دارد.”

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، سید عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه کشورمان، پیش از پرواز به مقصد لوکزامبورگ در گفتگو با   صدا و سیما در وین گفت: “متن مربوط به توافقنامه‌، متن پیچیده‌ای است و ابعاد مختلفی هم به لحاظ فنی و هم به لحاظ حقوقی و از همه مهمتر به لحاظ سیاسی دارد. باید بررسی‌های کاملی روی آن صورت گیرد. این کار ابتدا در سطح کارشناسان سپس در سطح معاونان انجام می شود.”

وی گفت: “کشورهای 1+5 هم در پنج روز گذشته در برخی مواقع حضور داشتند. البته مذاکرات هسته‌ای ما با خانم اشمید معاون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا است که به نمایندگی از گروه 1+5 مذاکره می‌کند اما کارشناسان‌، مدیران و معاونان دیگر کشورها حضور دارند. همچنین جلساتی داشتیم به صورت دوجانبه با سه کشور اروپایی و چین و روسیه که مسایل مهمی با آنها داریم که باید پیگیری کنیم.”

عراقچی با اشاره به اینکه عازم لوکزامبورگ است ، افزود: “دکتر ظریف هم به لوکزامبورگ می‌آیند و با وزرای امور خارجه سه کشور اروپایی ملاقات خواهیم کرد و دیدار گروهی به اتفاق خانم موگرینی خواهیم داشت. همچنین ملاقات‌های دوجانبه‌ای با وزرای امور خارجه انگلیس، فرانسه و آلمان خواهیم داشت.”

وی تاکید کرد: “به هرحال به روزهای آخر مذاکرات و به مهلت تعیین شده نزدیک می‌شویم. البته همانگونه که بارها گفته شده این مهلت برای ما نهایی نیست و اگر لازم باشد که چند روز بیشتر گفتگو کنیم این کار را انجام خواهیم داد. آنچه که برای ما مهم است رسیدن به یک توافق مطلوب و مورد قبول برای ملت ایران است که در آن حقوق مردم ایران شناسایی و محترم شمرده شده باشد و برنامه هسته‌ای ایران به رشد و پیشرفت خود ادامه دهد و تحریم‌ها هم برداشته شود. امیدواریم انشاء‌الله در طول چند روز آینده همه این اهداف محقق شود.”

عراقچی افزود: “اختلاف نظرهایی که در خصوص متن توافقنامه وجود دارد مقداری کمتر شده اما پیشرفت کار به آن اندازه‌ای که انتظار داشتیم نیست.”

وی ابراز امیدواری کرد: “اگر خداوند کمک کند در روزهای آینده اختلافات کمتر شود و به متن واحدی دست یابیم. با این حال اختلافات در بعضی مسایل جدی‌تر است و به بررسی‌های بیشتری احتیاج دارد و امیدواریم امروز در جریان ملاقات وزرای امور خارجه بحث بیشتری در خصوص چند موضوع کلیدی مورد اختلاف صورت گیرد.”

معاون وزیر امور خارجه کشورمان گفت: “احتمال می‌رود در پایان این هفته جان کری وزیر امور خارجه آمریکا هم به وین سفر کند و ملاقات‌های دوجانبه ای با وی صورت گیرد.”

وی افزود: “احتمال می‌رود باقی وزرای خارجه 1+5 هم به مذاکرات ملحق شوند. این ماراتن به تدریج به لحظات آخر خود نزدیک می‌شود و امیدواریم خداوند آنچه را که خیر و صلاح است مقرر کند.”

عراقچی گفت: “پس از پایان مذاکرات لوکزامبورگ به وین باز خواهیم گشت و مذاکرات را ادامه خواهیم داد و آقای ظریف پس از عزیمت به تهران احتمالا آخر هفته به وین بازخواهند گشت.”

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی