منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۰
شناسه خبر: 236495
گروه :خبر
13940526000280_PhotoA

معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه گفت که روند اجرایی شدن برجام تقریباً شروع شده و طرفین روند اجرایی اقدامات لازم را در این خصوص آغاز کرده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،‌ سید عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان در پاسخ به سؤالی در مورد روند اجرایی شدن برجام و زمان برداشته شدن تحریم‌های یکجانبه کشورهای غربی علیه جمهوری اسلامی ایران، اظهارداشت: روند اجرایی شدن برجام تقریباً شروع شده و طرفین روند اجرایی اقدامات لازم را در این خصوص آغاز کرده‌اند.

رئیس ستاد پیگیری برجام در ایران درباره چگونگی پیگیری روند اجرایی برنامه جامع اقدام مشترک در کشورمان و انتظاراتی که از طرف‌های مقابل در این خصوص می‌رود نیز افزود: ما طبق جدول زمانی که پیش رو داریم، تصور می‌کنیم که تا حدود 2 ماه دیگر به مرحله‌ای برسیم که برجام به طور کامل اجرایی شود و از طرف مقابل با توجه به اجرای تعهدات، تحریم‌ها برداشته شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، عراقچی همچنین مهمترین اولویت دستگاه دیپلماسی کشورمان بعد از به نتیجه رسیدن برجام و برداشته شدن تحریم‌ها را نیز تشریح کرد.

معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزیر امور خارجه گفت: مهمترین اولویت طبیعتاً تکمیل مراحل اجرای برجام و بعد از آن مشارکت فعال جمهوری اسلامی در حل مشکلات و مسائل منطقه است.

وی یادآور شد: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند، منطقه ما دچار چالش‌های بسیار متعددی است و مسلم است که سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران نیز باید با یک نگاه راهبردی به موضوعات منطقه بپردازد.

عراقچی ضمن تأکید بر اینکه مشکلات منطقه در اولویت دستگاه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است، توجه به موضوع اقتصاد مقاومتی را نیز یکی دیگر از اولویت‌های مهم دستگاه دیپلماسی کشورمان دانست.

رئیس ستاد پیگیری برجام در ایران تصریح کرد: در مسئله اقتصاد مقاومتی به خصوص بعد از اجرای برجام که موانع بر سر راه برداشته خواهد شد، وظیفه وزارت امور خارجه است که در اقتصاد مقاومتی نقش آفرینی کرده و به پیشرفت کشور در چارچوب اقتصاد مقاومتی کمک کند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است