منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۸
شناسه خبر: 185310
گروه :خبر
13930819000139_PhotoA

عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در بدو ورود به وین گفت: امیدواریم بتوانیم اختلافاتی که در خصوص متن وجود دارد و داخل پرانتز قرار دارد را هر چه کمتر کنیم و زودتر به یک متن واحد برسیم.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سید عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران در بدو ورود به فرودگاه وین درباره این دور از مذاکرات در وین گفت: این سومین دوری است که ما کار روی نگارش پیش‌نویس تفاهم یا توافق نهایی را ادامه می‌دهیم.

وی افزود: این مذاکرات پیش‌تر در وین و نیویورک برگزار شده بود.

عراقچی با بیان اینکه ما در نیویورک موفق شدیم به نخستین پیش‌نویس متن برسیم و الان کار روی این پیش نویس ادامه پیدا خواهد کرد، افزود: این پیش‌نویس براساس مفاهیم و راه‌حل‌هایی است که در لوزان به دست آمده و ما باید به این راه‌حل‌ها و مفاهیمی که در لوزان به دست آمده وفادار باشیم و تنها در همان چارچوب مذاکره خواهیم کرد و سعی می‌کنیم که به یک متن مکتوب برسیم.

مذاکره کننده ارشد هسته‌ای ایران در پاسخ به این سؤال که چند درصد از کار انجام شده؟ گفت: خیلی نمی‌توان درصدی اعلام کرد، به هرحال ما اکنون متنی داریم که بخش نسبتا قابل توجهی از آن حتی درباره همه عباراتش توافق شده، ولی یک بخش از آن هنوز مورد اختلاف‌نظر است.

وی ادامه داد: در برخی از پارگراف‌ها یک عبارت مورد اختلاف است و در برخی از پارگراف‌ها یک جمله و بعضی از جاها کل عبارت مورد اختلاف است، ولی یک بخش قابل توجهی الان به اتمام رسیده است.

* امیدواریم حتی زودتر از دهم تیر ماه به جمع بندی برسیم

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران در ادامه گفت: امیدواریم زودتر از دهم تیر ماه بتوانیم جمع بندی نهایی داشته باشیم.

وی افزود: عوامل مختلفی در داخل اتاق مذاکرات و خارج از آن هست که می‌تواند مانع شود، ما با همه این عوامل همزمان در حال مقابله هستیم و مذاکرات را پیگیری می‌کنیم. بسیار امیدوار هستیم حتی قبل از موعد مقرر هم به توافق برسیم.

* رایزنی دوجانبه ایران و آمریکا پنجشنبه در وین

معاون وزیر خارجه درپاسخ به این سؤال که آیا تدوین پیش‌نویس با حضور همه طرفین و یا بخشی از مذاکره کنندگان انجام می‌شود؟ گفت: از طرف مقابل، خانم «هلگا اشمیت» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به نمایندگی از دیگر کشورها مذاکره می‌کنند و در تماس دائم با بقیه هستند.

وی افزود: کارشناسان بقیه کشورها هم در جلسات حضور دارند و ایشان نیز در مشورت مرتب با بقیه کشورها هستند. روزجمعه معاونان وزرای خارجه بقیه کشورها هم به این مذاکرات ملحق خواهند شد و پس از آن یک جلسه جمعی خواهیم داشت.

عراقچی گفت: روز پنجشنبه ملاقات دو‌جانبه‌ای با آمریکایی‌ها خواهیم داشت و یک قرار ملاقات هم با هیأت چینی در همان روز خواهیم داشت.

معاون وزیر خارجه ایران با اشاره به اینکه با هیأت روسیه حتما دیدار خواهیم داشت، گفت: با کشورهای اروپایی هم بصورت یک جا یا جداگانه دیدار می‌کنیم.

وی افزود: این فرصت خوبی است که با حضور معاونان وزاری خارجه و مدیران سیاسی کشورهای 1+5 به صورت دوجانبه و چندجانبه گفت‌وگوها را به پیش ببریم و بتوانیم اختلافاتی که در خصوص متن وجود دارد و داخل پرانتز قرار دارد را هر چه کمتر کنیم و زودتر به یک متن واحد برسیم.

به گزارش فارس، دور جدید رایزنی‌های هسته‌ای از ساعت 13 امروز به وقت وین در هتل پله کوبورگ در سطح معاونان وزیر خارجه ایران و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار می‌شود و تا روز جمعه ادامه دارد و قرار است روز جمعه نشستی با حضور همه اعضای 1+5 برگزار شود.

تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران به ریاست سید عباس عراقچی بامداد امروز (سه‌شنبه) به منظور شرکت در این دور از مذاکرات راهی وین شد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان