منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۱
شناسه خبر: 193087
گروه :خبر
13921113000578_PhotoA

امام جمعه مشهد گفت: امروز برخی تمام موفقیت‌ها را نادیده می‌گیرند و می‌گویند رفع مشکلات ما در گرو رفع تحریم‌هاست لذا به تعبیر قرآن در دل این افراد مرض است و تردید در خدا و خداباوری دارند که به سمت دشمن می‌روند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های سیاسی و عبادی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: بحث امروز در ارتباط با تحریم‌هاست، بنابراین در اینکه تحریم برای ما مشکلاتی داشته است جای تردیدی نیست؛ البته بنا ندارم که از این سخن من سایت‌های منافق تیتر بزنند همانگونه که هفته گذشته رسانه‌های معاند به نقل از من نوشته‌اند که امام راحل آزادی‌خواه نبوده است که این رفتار رسانه‌های دشمن یک جنایت و البته بی‌عرضگی است.

وی در ادامه یادآور شد: اما باید گفت آیا تحریم‌ها ما را بیچاره کرده است؟ خیر اینطور نیست، چراکه 10 ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی توانستیم لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر کنیم و در دفاع مقدس نیز رزمندگان جانانه از میهن دفاع کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: بعد از هشت سال دفاع مقدس توانستیم موشک‌‌های مختلف را تولید کنیم و تا به امروز که 35 سال و چند ماه از انقلاب می‌گذرد در تحریم هستیم و هرچه از عمر این انقلاب می‌گذرد بر تحریم‌ها افزوده می‌شود، این در حالی است که در این‌سال‌ها بیشترین رشد را در عرصه علم‌ و فناوری به دست آورده‌ایم و این موارد را از دل تحریم‌ها گذرانده‌ایم که تمام موفقیت‌ها از عنایت پروردگار بوده است.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: اما امروز برخی تمام این موارد را نادیده می‌گیرند و می‌گویند رفع مشکلات ما در گروی رفع تحریم‌هاست، بنابراین به تعبیر قرآن در دل این افراد مرض است و تردید در خدا و خداباوری دارند که به سمت دشمن می‌روند و می‌گویند ما می‌ترسیم که دشمن ما را دور بزند.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: در این راستا باید گفت آن چیزی که از سوی خداوند امر شود همه قدرت‌های دنیا در برابرش عاجز و ناتوانند، همانگونه که خداوند می‌فرماید ای پیامبر به اینها بگو اگر از ضعف اقتصادی وحشت می‌ترسید و تمام آنها برای شما محبوب‌تر از جهاد خداست، منتظر عذاب الهی باشید چرا که این صریح آیه قرآن است.

وی عنوان کرد: نماز مکان دولت‌ستیزی و جناح‌گرایی نیست و تنها مکان عبادت خداست، مقام معظم رهبری نیز در مرقد امام راحل نکات اساسی را مطرح کردند لذا اتکا به کمک الهی و بی‌اعتمادی به قدرت‌های زورگوی جهانی اصلی مهم است.

امام جمعه مشهد افزود: امیدواریم مسئولان ما توجه به اصل امام و رهبری و قرآن داشته باشند، کارنامه مقام معظم رهبری در این سال‌ها برای نظام عزت را رقم زده است، بنابراین مسئولان نیز باید در برنامه‌ریزی و اجرا توجه کنند که اصل امام و راهبرد رهبری سرلوحه کارشان قرار گیرد.

آیت‌الله علم‌الهدی در خطبه‌ اول نماز جمعه مشهد نیز اظهار داشت: از روزی که مقام معظم رهبری در سفر به خراسان شمالی فرمودند که سبک زندگی اسلامی در تریبون‌ها تبیین شود، دو سال است این مبحث در خطبه‌های نماز جمعه ارائه می‌شود، بنابراین آخرین بحث امروز اعلام می‌شود.

خطیب جمعه مشهد افزود: یکی از خطرهای توسعه ارتباطات در زندگی امروز اسلامی ما مسئله حشر با بیگانگان و ارتباطات مستقیم با دنیای کفر است، بنابراین در گذشته وقتی این ارتباطات نبود نظام رفتاری با بیگانگان بهتر کنترل‌تر شده بود با این دید در نظام رفتاری با بیگانگان دو نظریه است که در بعد اول تفاوت کافر با یک مسلمان است که باید یک رابطه مسالمت‌آمیز با آنها داشته باشیم.

آیت‌الله علم‌الهدی بیان کرد: ضمن اینکه طرفدار رفتار مسالمت‌آمیز با کفار هستیم اما این مرز و شرایط دارد و بهترین حاکم قضیه قرآن است و در این راستا کفار در یک تقسیم‌بندی به دو قسم تقسیم می‌شوند نخست زندگی مرزدار با کفار است و در بعد دوم نباید به هیچ وجه زندگی در کنار آنها داشته باشیم.

وی ادامه داد: من از عزیزان جوانی که دنبال فهم آموزه‌های دقیق دینی هستند می‌خواهم به صراحت آیات قرآن توجه کنند.

امام جمعه مشهد عنوان کرد: خداوند در قرآن کریم بر این نکته تأکید کرده است که در نظام رفتاری و روابط بین‌الملل از سخن خداوند تخلف نکنید.
آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: این موارد تفسیر و برداشت از قرآن نبود و صریح آیات است، بنابراین ارتباط با کافر و نظام رفتاری با بیگانه مرز دارد به شرطی که بر سر براندازی و جنگ نباشد می‌توان با خوش رفتاری و نیکی با آنان برخورد کرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است