منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۷
شناسه خبر: 258802
گروه :خبر
13931029000685_PhotoA

امام جمعه موقت تهران گفت: امروز نگرانی ما بیرونی نیست بلکه درونی است چون کسانی به دنبال آسیب رساندن به جایگاه ولی فقیه هستند و از هم اکنون آهنگشان مشخص شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله کاظم صدیقی شامگاه پنج شنبه در مراسم بزرگداشت آیت‌الله بهاءالدینی که در مسجد اعظم برگزار شد گفت: مسئله‌ای که دغدغه همیشگی عارفان است ترس از قیامت است اما آیا ما از آنها الگو می‌گیریم و آیا همچون آنها خودمان را برای قیامت آماده می‌کنیم؟

وی با بیان اینکه خدا از سر لطفش ما را پذیرفته است تصریح کرد: اینکه خدا به ما اجازه عبادت و مناجات می‌دهد به خاطر این نیست که انسان خوبی شده‌ایم بلکه از سر لطف و کرم است که ما را راه می‌دهد.

امام جمعه موقت تهران بر لزوم تحصیل دانش برای خدا تاکید کرد و گفت: اگر انسان برای اجرای دستور خدا و با نیت تبلیغ دین وارد حوزه علمیه شود و همواره این نیت را مد نظر داشته باشد رزمنده و سرباز امام زمان است و آیت‌الله بهاءالدینی این گونه بود.

وی افزود: آیت‌الله بهاءالدینی دنبال مرجعیت و شهرت نبود و حالش از روز اول طلبگی تا آخر تغییر نکرد چون طی کردن مدارج علمی سبب غرورش نشد.

صدیقی با بیان اینکه خانه آیت‌الله بهاءالدینی قدمگاه امام زمان است ابراز کرد: یکی از نزدیکان آیت‌الله بهاءالدینی برای ما تعریف می‌کرد که وقتی آیت‌الله بهجت به عیادت آیت الله بهاءالدینی آمده بود هنگام بیرون رفتن از خانه فرمود همسایه‌ها نمی‌دانند با چه شخصیت بزرگی زندگی می‌کنند اما با این حال هر بار که امام زمان به این خانه تشریف می‌آورند برکات تشریف فرماییشان شامل حال آنها نیز می‌شود.

وی به حدیثی از امام زمان اشاره کرد و گفت: امام زمان می‌فرمایند شما خودتان را اصلاح کنید، ما به دیدار شما می‌آییم و لازم نیست شما به دنبال دیدن ما باشید. آیت‌الله بهاءالدینی از این دسته افراد بود. ایشان با چله نشینی و این گونه کارها حضرت را ندید بلکه حضرت به دیدار ایشان می‌آمد.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: اهل بیت(ع) از پدر به ما مهربان‌تر هستند اما علت اینکه به ما سر نمی‌زنند این است که خودمان کار را خراب کردیم.

وی این ایام را حساس توصیف کرد و گفت: در ایام حساسی هستیم، امروز نگرانی ما بیرونی نیست بلکه درونی است.

وی با بیان اینکه عده‌ای به دنبال آسیب رساندن به جایگاه ولایت فقیه هستند اذعان کرد: کسانی که به دنبال آسیب رساندن به ولی فقیه هستند از هم اکنون آهنگشان مشخص شده است.

امام جمعه موقت تهران با نقل قولی از آیت‌الله بهاءالدینی خاطرنشان کرد: این عارف روشن ضمیر به مسئولین می‌گفت مردم را به حضور در انتخابات تشویق کنید اما از آنها بخواهید به آیت‌الله خامنه‌ای کمک کنند.

صدیقی با تاکید بر اینکه ولی فقیه پرچم ولایت، عزت اسلام و روح امنیت است ابراز کرد: اقتدار نظام به ما خاطر وجود ولی فقیه است و یک نمونه از تاثیرات آن را در فاجعه منا دیدیم که نهیب رهبر معظم انقلاب چگونه لرزه بر اندام حکومت خاندان ستمگر سعودی انداخت.

وی افزود: این حاکمان جنایتکار دولت و وزیر ما را راه ندادند اما هنگامی که با تهدید مقام معظم رهبری مبنی بر پاسخ سخت و خشن مواجه شدند خودشان مسئولین ما را دعوت کردند و با فرستادن پیام تسلیت جنازه‌ها را تحویل دادند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه حکومت سعودی داغ بر دل امام زمان گذاشت تصریح کرد: مامورین سعودی عمدا به مجروحان رسیدگی نکردند و عمدا بسیاری از آنها را از تشنگی به شهادت رساندند و با این کار داغی بر دل امام زمان گذاشتند.

وی، عرفا را پناهگاه هنگام مشکلات توصیف کرد و گفت: امثال آیت‌الله بهاءالدینی و آیت‌الله بهجت هنگام سختی‌ها پناهگاه ما بودند و در مشکلات از آن‌ها دستورالعمل می‌گرفتیم اما اکنون که دیگر در میان ما نیستند و به رحمت ایزدی رفته‌اند به ارواح پاکشان متوسل می‌شویم و از آن‌ها کمک می‌جوییم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است