منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۱
شناسه خبر: 238151
گروه :خبر
13910111000102_PhotoA

امام جمعه موقت تهران گفت:‌ عده‌ای، افراد انقلابی حساس، نگران و حتی دلواپس انقلاب و آرمان‌ها را افراطی می‌خوانند، اما اگر بی‌تفاوت باشد او را فردی معتدل و عاقل می‌نامند؛ این یک خطر است؛ دست دادن به یزید خلاف مرام امام حسین (ع) است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله صدیقی امشب در مراسمی که تحت عنوان «مرگ بر آمریکا برائت از شیطان بزرگ» در مسجد سید اصفهان برگزار شده بود با اشاره به دوران تبلیغی و بصیرت‌بخش بازماندگان کربلا و ایام استکبارستیزی 13 آبان، اظهار کرد: مردم اصفهان همواره در عرصه‌های مختلف و حساس تاریخ خط‌شکن بوده‌اند که این امر در دوران انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی به وضوح مشخص است.

وی با بیان اینکه مردم اصفهان همواره جزو مردم تاریخ‌ساز جهان تشیع بوده‌اند، ادامه داد: مردم بصیر اصفهان با تبعیت از ولایت فقیه و مقابله با فتنه‌ 88 و قبل آن در محضر شهدا روسفید شدند.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: باید دائماً دعا کنیم که از امتحان خط ولایت بودن سربلند بیرون آییم. باید مرتباً دعا کنیم که در زمین دشمن بازی نکنیم، با دشمن بگو بخند نکنیم، آدرس غلط به دشمنان جانی و قاتل خود ندهیم و شرمنده شهدا نشویم و در خفا بده‌ بستان نداشته باشیم.

آیت‌الله صدیقی تصریح کرد: هرکس به ظالمی کمک کند خداوند به دست همان ظالم او را نابود می‌کند، عده‌ای که قبله‌شان آمریکا است در آخر به دست آمریکا نابود می‌شوند.

وی عنوان کرد: متأسفانه افراد از تاریخ عبرت نمی‌گیرند، عزت امروز شهدا به واسطه آن است که شهیدان خط بطلان بر آمریکا کشیدند. امروز اگر پیشرفت کرده و صاحب قدرت شده‌ایم، صاحب فناوری هسته‌ای و علم شده‌ایم، در لوای «مرگ بر آمریکا» است؛ کسانی که مزدوری آمریکا را می‌کنند به هیچ‌یک از دستاوردهای ذکر شده نرسیده‌‌اند.

* اسلام رحمانی همان اسلام سعودی و آمریکایی است

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: کسانی که دم از اسلام رحمانی یعنی همان آمریکایی، اسلام سعودی، اسلام سازش‌پذیر، اسلام بی‌غیرتی، اسلام بی‌توجهی به شرافت، عفت و ارزش‌های دینی می‌زنند، به قرآن رجوع کنند و شاخصه‌های حزب‌الله را ببینند.

آیت‌الله صدیقی تأکید کرد: امروز دشمن طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب با قوت درصدد نفوذ در لایه‌های مختلف جامعه است؛ امروز نفوذ فرهنگی را در لباس‌های زنان، پوشش جوانان، تغییر در سبک زندگی و ارتباطات درونی و بیرونی جامعه می‌بینیم؛ آنها قصد دارند فرهنگی را به ما تحمیل کنند که دوست را دشمن و دشمن را دوست ببینیم.

* جریان حسین نمی‌تواند با جریان یزید بیعت کند

امام جمعه موقت تهران تبیین کرد: عده‌ای افراد انقلابی حساس، نگران و حتی دلواپس انقلاب و آرمان‌ها را افراطی می‌خوانند، اما اگر بی‌تفاوت باشد او را فردی معتدل و عاقل می‌نامند؛ این یک خطر است؛ دست دادن به یزید خلاف مرام امام حسین (ع) است.

آیت‌الله صدیقی با طرح این سئوال که چرا امام حسین(ع) نمی‌تواند با جریان یزید بیعت کند، چنین پاسخ داد: عدالت و ستم نمی‌توانند با هم آشتی کنند؛ کسی که پرچم ایمان را قبول کرد نمی‌تواند دل در گروی طاغوت داشته باشد.

وی یادآور شد: در کشوری که قلب انقلاب توحیدی محسوب می‌شود، گرایش غربی، استکباری، نفاق، بی‌عفتی و گرایش‌های انحرافی در آن کشور جایی ندارد.

* انقلاب هرگز با ضد انقلاب سازش ندارد؛ حتی اگر فرزند آدم باشد

امام جمعه موقت تهران متذکر شد: نفرت انقلابیون از طاغوت نفرت ذاتی است، هرگز پاک و ناپاک امکان ندارد با یکدیگر آشتی کنند، انقلاب هرگز با ضد انقلاب سازش ندارد؛ حتی اگر فرزند و پدر آدم باشد.

آیت‌الله صدیقی افزود: مقابله با آمریکا یک امر دینی بوده نه احساسی، انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب دینی است؛ مگر متدینین انقلاب کرده‌اند و یا شهیدان شهید شده‌اند که امروز عده‌ای راه را برای آمریکا باز کنند، بنابراین مقابله با آمریکا یک امر عقلانی، منطقی و دینی است.

وی در پایان تشریح کرد: متأسفانه در انتخابات شاهد آن هستیم که هرکس از انواع آبرنگ‌های غربی، شعارهای مادی‌گرا و گروه‌های ضد انقلاب کمک بگیرد، پیروز می‌شود، اما اگر کسی شعار دینی دهد رأی نمی‌آورد؛ این یک خطر بزرگ است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است