منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۹
شناسه خبر: 314327
گروه :خبر
738248

با وجود گذشت چند روز از تذکر رهبر معظم انقلاب، هنوز هم مجوز سازمان توسعه تجارت برای واردات خودروهای آمریکایی لغو نشده و روی سایت رسمی ثبت سفارش واردات کالا (ثبتارش) وجود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛  چهارشنبه هفته گذشته رهبر معظم انقلاب در دیدار با کارگران به صراحت از مجوز ورود خودروهای آمریکایی انتقاد کرده و گفتند: من نمیدانم این قضیّه‌ى واردات خودروهاى آمریکایى چیست که حالا سر زبانها افتاده و بعضى‌ها میگویند. خودروهاى آمریکایى را خود آمریکایى‌ها مصرف نمیکردند؛ این در مطبوعات آمریکایى‌ها منعکس شد و ما دیدیم؛ میگفتند مصرفش زیاد است، سنگین است.

مجوز واردات خودروی آمریکایی هنوز لغو نشده است + عکس
رهبر انقلاب در ادامه فرمایشات خود فرمودند که مثلاً فرض کنید ما، از [محصول‌] فلان کارخانه‌ى خودروسازىِ رو به ورشکستگىِ آمریکا استفاده کنیم؛ آن‌هم آمریکا! جلوى اینها بایستى به‌طور جدّى ایستاد. چه کسى بِایستد؟ خود مسئولین، خود وزراى محترم. من میدانم که افرادى هستند، از پشت فشار مى‌آورند -منفعت دارند، سود دارند، [لذا] فشار مى‌آورند- جلوى این فشارها بِایستند، قبول نکنند.
چند ساعت پس از تذکر رهبر انقلاب، محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت در گفتگویی تلویزیونی اعلام کرد از مجوز صادره برای خودروهای آمریکایی خبر نداشته است.

نعمت زاده در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه موضوع واردات خودروهای آمریکایی که دیروز هم مقام معظم رهبری در جمع کارگران به آن اشاره کردند چیست؟ گفت: من خودم نمی‌دانستم که دستور پیگیری دادم و ظاهراً در سال 93 یک شرکتی از خودروهایی که از طریق کشور ثالث بود اما تولید آمریکا بود از ما مجوز نمایندگی گرفته است و اواخر سال 94 این مجوز داده شد و البته هنوز نمی‌دانم که این خودرو وارد شده است یا نه. وی افزود: یا باید مجوز این شرکت را لغو کنیم و یا بگوییم از آن استفاده نکند.

مجوز واردات خودروی آمریکایی هنوز لغو نشده است + عکس

هرچند اظهارنظر نعمت‌زاده، عذر بدتر از گناه بود و در واقع وی با بیان این که از صدور مجوز واردات خودروهای آمریکایی خبر نداشته، به طور غیرمستقیم بر عدم احاطه‌‌اش بر آنچه در وزارت صنعت می‌گذرد، اعتراف کرد؛ اما با این که چند روز از وعده وی می‌گذرد، هنوز هم در سایت رسمی ثبت سفارش کالا، امکان ثبت سفارش واردات خودروهای آمریکایی وجود دارد.

بر این اساس، همچنان در لیست خودرو های سواری مجاز  برای واردات در سال 1395 که از سوی سازمان توسعه تجارت اعلام شده، نام خودروهای آمریکایی به چشم می‌خورد.

بر اساس مجوز صادره از سازمان توسعه تجارت، مهلت اعتبار واردات خودروهای آمریکایی مذکور تا 16 آذرماه امسال است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است