منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۴
شناسه خبر: 209502
گروه :خبر
IMG_20150808_124845

بندرتیاب شهرستان میناب از بزرگترین بنادر حوزه شرق استان هرمزگان که بعلت عدم لایروبی اصولی و سنگ چینی در اطراف دهانه ورودی خور، لنج داران این بندر را دچار مشکلات عدیده ای کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز  ،  قنبرهرمزی مدیر تعاونی و شورای لنج داران بندر تیاب در گفتگو با خبرنگار میناب جنوب در خصوص مشکلات لنج داران این بندر گفت: حدود 30 سال است که در این بندر شاهد فعالیت های مختلف صادراتی و وارداتی هستیم.

 

 

وی در ادامه بیان داشت : بندر تیاب با داشتن 120 موتور لنج یکی از بزرگترین بنادر در حوزه شرق استان هرمزگان بشمار می رود که تنها 86 موتورلنج در این بندر فعالیت دارند و کالاهای متنوعی از این بندر به نقاط مختلف حوزه خلیج فارس صادر می گردد.

 

 

وی یکی از مهمترین مشکلات لنج داران بندر تیاب را لایروبی دهانه خور تیاب عنوان کرد و افزود: یکی از مهمترین مشکلاتی که ما هرساله با آن مواجه هستیم عدم لایروبی اصولی دهانه ورودی خور تیاب است که مشکلات فراوانی را برای لنج داران بوجود آورده است.

 

 

وی اظهار داشت: اداره بنادر و کشتی رانی با وجود اینکه دوبار حوضچه اسکله را لایروبی کرده ولی باز گل و لای بر اثر بارندگی و طوفان در آن جمع شده است در واقع مشکل اصلی ما لایروبی دهانه ورودی خور تیاب است و بعد لایروبی داخل اسکله بندر، تا به صورت اصولی لایروبی این مکان ها صورت نگیرد و سنگریزی بعد از آن در دهانه ورودی خور برای جلوگیری از ورود گل و لای به داخل انجام نگیرد این کارها بی نتیجه است.

 

 

در ادامه ایوب موحدی یکی از لنج داران این بندر در گفتگو با خبرنگار ما گفت: تا دهانه خور تیاب لایروبی اصولی صورت نگیرد و موانعی برای عدم ورود گل و لای نباشد ما هر ساله باید دو یا سه موتور لنج خود را از دست بدهیم و شاهد خسارت بسیار زیادی باشیم که هیچکس نیز در این خصوص جوابگوی ما نیست.

 

 

وی عنوان کرد: اخیرا هم یکی از لنج های این بندر بدلیل همین امر دچار حادثه شد و خسارت بسیار زیادی را دید.

 

 

در ادامه غلام عبدی یکی دیگر از لنج داران این بندر که سال های سال ناخدای لنچ بوده در گفتگو با خبرنگار میناب جنوب افزود: متاسفانه از زمان قدیم تا حال در این بندر کاره چندان اصولی صورت نگرفته و دوبار لایروبی صورت گرفته دردی از این اسکله را دوا نکرده است.

 

 

وی بیان داشت: موتور لنج ها بر اثر کمبود آب در دهانه خور دچار مشکل هستند، در حال حاضر همین طور که می بینید بسیاری از لنچ ها در این اسکله به گل نشسته اند و تنها با بالا آمدن جزر و مد دریا آن هم در طول ماه دو بار می توانند با سختی حرکت کنند و خودشان را به خارج از خور برسانند.

 

 

وی خاطر نشان کرد: ما از مسئولین می خواهیم کاری را که انجام می دهند یکبار برای همیشه انجام دهند تا هم لنج داران از وضعیت خود راضی باشند و هم خودشان هزینه های اضاف و بیشتری برای هر سال لایروبی و تعمیرات و غیره انجام ندهند.

 

انتهای پیام/س

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد