منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۲
شناسه خبر: 350108
گروه :خبر
خانواده-سالم1

یک کارشناس امور زنان و خانواده با اشاره به نقش زن در تحکیم بنیان خانواده ، گفت: یکی از عوامل مهم تزلزل بنیاد خانواده، بی توجهی به مسائل اخلاقی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ بنت‌الهدی زارع در گفت‌و گو با  خبرنگار سوریاس در مورد نقش زن در تحکیم بنیان خانواده گفت: سلامت و سعادت جامعه، تا حد زیادی به کانون خانواده‌ها و کیفیت روابط بین زن و شوهر و والدین و فرزندان بستگی دارد و هر چه روابط بهتر و سالم تر باشد زندگی شیرین تر و با صفاتری دارند و ارتباط صمیمانه تری با خانواده برقرار و از خطر انحراف مصونیت پیدا می‌کنند.

وی ادامه داد: هدف از ازدواج در اسلام یعنی ایجاد انس و محبت و صفا در خانواده و خانه‌ای که در آن صفا و محبت نباشد از هم گسیخته است.

این کارشناس امور زنان و خانواده تصریح کرد: زنان گرداننده کانون خانواده هستندو این زنان هستند که با انتقال فرهنگ و سنن اجتماعی باعث اعتلای دین و فرهنگ و هنر در جامعه شده‌اند.

زارع افزود: برای حسن رابطه بین زن و شوهر و بقاء و استحکام بنیاد خانواده و برای جلوگیری از اختلافات خانوادگی و وقوع طلاق بهترین معیار حفظ ارزش های اخلاقی است و در این رابطه توصیه‌های فراوانی شده است.

وی گفت: اسلام توجه ویژه‌ای به اخلاق دارد و رعایت ارزش‌های اخلاقی را برای سلامت خانواده و تحکیم بنیان آن ضروری و لازم می داند.

کارشناس امور زنان و خانواده اظهار داشت: یکی از عوامل مهم تزلزل بنیاد خانواده، بی‌توجهی به مسائل اخلاقی است و برای حل این مشکل بزرگ که خانواده را در معرض تهدید جدی قرار داده، باید ارزش‌های اخلاقی رعایت شود.

انتهای پیام/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است