منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۵
شناسه خبر: 283770
گروه :خبر
IMG-20160129-WA0100-Copy

انیمیشن ساز هرمزگانی با بیان اینکه علاوه بر لازم دانستن ذوق و عشق رد عرصه انیمیشن سازی ، گفت: درآمد زایی صرف به این حرفه مضر است من شخصاً به انیمیش را به عنوان شغل و درآمد نگاه نمی‌کنم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ،  فضیله چنعانی بازیگر تئاتر و انیمیشن ساز هرمزگانی در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده با بیان اینکه از سال ۱۳۸۸ وارد عرصه هنری تئاتر شدم و علاقه خاصی به سینما دارم و از آنجایی که انیمیشن سازی زیر مجموعه سینما است در دوره هنرستان رشته پویانمایی (انیمیشن) را انتخاب کردم و از همان دوره انیمیشن را به صورت حرفه ای آغاز کردم.

وی افزود : نخستین اثرم مستند بود با عنوان مستند مهندی که سه بار در جشنواره های کشوری رتبه اول،دوم،سوم کسب کرد البته آثار گروهی ما در زمینه انیمیشن رتبه های کشوری زیادی کسب کرده  که شامل انیمیشن هیش،انیمیشن تروخشک ،مستندبازگشت،مستند دختلوک،میتوان نام برد که حائز رتبه های کشوری و استانی شده اند.

وی با بیان اینکه ایده نخست من اعتیاد بود که مستند بازگشت را تولید کردم ، گفت : مستند دختلوک را بیشتر از همه کارهای تولیدی ام می پسندم چرا که این مستند برای بچه های سرطانی ساخته شد و بخاطرحمایت و آن شادی که برای بچه های سرطانی این مستند ایجاد کرد،برای من خیلی مجزا و گرانبها است.

چنعانی با بیان اینکه هیچ وقت هنر را نباید به عنوان منبع درآمد حساب نگاه کرد باید هنر دلی باشد ، تصریح کرد: درآمد زایی صرف به این حرفه مضر است من شخصاً به انیمیشن سازی را به عنوان شغل و درآمد نگاه نمی‌کنم.
انیمیشن ساز هرمزگانی بیان کرد : گرافیک در چند سال اخیر رشدچشم گیری داشته است اما انیمیشن متاسفانه به دلیل نبود نبود سیستم های آموزشی قوی برای انیمیشن و اساتید مجرب پیشرفت چندانی در این چند دهه نداشته است که باید مسئولان امر در این زمینه حمایت های لازم را انجام دهند.
وی با بیان اینکه مسئولان تخصصی برای ما معرفی نشده اند اما مسئولان هنرستان حمایت خوبی از ما داشته اند ، خاطر نشان کرد: اساتید متخص انیمیشن برای ما معرفی نکرده اند و اساتید گرافیک را برای هنرمندان رشته انیمیشن می فرستاند.
چنعانی افزود:وقتی اسم انیمیشن و پویا­نمایی می‌آید ناخودآگاه به یاد کودکان می‌افتیم، چراکه در عامه مردم، چنین جا افتاده که کارتون مربوط به بچه‌هاست، ولی در واقع چنین چیزی نیست.
این هنرمند هرمزگانی با اشاره به اینکه  انیمیشن فقط مختص کودکان و صرفاً مربوط به آن‌ها نیست،ادامه داد: انیمیشن برای بزرگ‌ترها هم است چراکه انیمیشن کاربری خیلی عمیقی دارد و در تمام دنیا هم خیلی به آن اهمیت داده می‌شود که می‌توان بزرگ‌ترین پیام‌ها را با کارتون و انیمیشن داد خیلی وقت‌ها خیلی از هنرمندان بهتر می‌توانند ذهنیت خودشان را با انیمیشن نشان دهند و گاهی مؤثرتر هم است.
بازیگر تئاتر هرمزگانی با بیان اینکه اثر تئاتر در رشد فرهنگی جامعه غیرقابل قیاس با دیگر هنرها است ، گفت : در بسیاری از کشورهای اروپایی هنرمندان تئاتر به عنوان بازوهای اجرایی تزریق یک ایدئولوژی و یا تفکر دولتمردان و سیاست های کلان آن کشور به شمار می روند چرا که این هنر به دلیل اجرای زنده و ارتباط نفس به نفس با مخاطب از بیشترین درصد تاثیرگذاری وجریان سازی در میان تمامی شاخه های هنری بر مخاطبان خود برخوردار است.

وی به تفاوت انیمیشن سازی دستی با دیجیتال پرداخت و افزود: کارگردانی انیمیشن،تفاوت های زیادی باهم ندارند برای پیش تولید و تولید هر نمونه انیمیشن باید مراحلی راپیش برد اما  انیمیشن دیجیتال با سرعت بیشتری با توجه سیستم های در حال پیشرفته آماده می شود.

 

انتهای خبر/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور