منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۲
شناسه خبر: 223312
گروه :خبر
iqna-3296325

کارگردان انیمیشن «اعتقاد» با اشاره به اینکه تنها مشکل انیمیشن سازان و قشر سینمایی عدم حمایت دولت و سازمانهای دولتی است افزود:هنرمندان از طرف برخی مسئولین و ارگانهای دولتی مورد بی مهری قرار گرفته اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، امیر واحدی کارگردان انیمیشن «اعتقاد» در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده با بیان اینکه قریب به 10سال است در زمینه انیمیشن فعالیت میکنم ،

 

 

واحدی افزود:با هدف بیان افکار در جامعه و فرهنگ سازی وارد این عرصه هنری شدم و از طریق افرادی که در این شاخه هنری و تقرییا نو پا در تبریز داشتند و فعالیت میکردند ار این هنر ارزنده شدم .

 
وی بیان کرد : از وقتی وارد این صنعت شدم سریال ها و فیلم کوتاه های زیادی کار کردم اکثر فیلم های کوتاهم که شخصا با هزینه خودم و کاملا انفرادی اجرا کردم در جشنواره های داخلی و خارجی مقام های مختلفی کسب کرده ام.

 
واحدی مهمترین مشکل انیمیشن سازان و قشر سینمایی عدم حمایت دولت و سازمانهای دولتی و حتی خصوصی از هنرمندان این شاخه مهم و تاثیر گذار دنیا دانست و عنوان کرد : هنرمندان شهرستانی که از طرف برخی مسولین و ارگانهای دولتی و به ویژه صدا و سیما ضربات جبران ناپذیری هم از لحاظ مالی هم روحی خورده اند و مورد بی مهری این سازمانها قرار گرفته اند.

 

 
کارگردان انیمیشن «اعتقاد» اضافه کرد : با این نگرش غیر علمی که نصیب به کلیه هنرمندان هر شاخه مخصوصا سینما و انیمیشن داره اعمال میشود نه تنها هیچ بار فرهنگی تولید نمیشود بلکه باعث پس رفت در این زمینه خواهیم بود همان طور که سال ها شاهد این قضیه هستیم .

 
وی با بیان اینکه آخرین کارم انیمیشنی مینیمالیستی با عنوان «اعتقاد» یا «باور» و با زمان 2دقیقه و 10ثانیه با موضوع شهدای گمنام بود ، افزود: کار انیمیشن «اعتقاد» در تمامی جشنواره های داخلی عمدی غیر عمدی نادیده گرفته شد و حتی در برنامه ریزی اکران هم کاملا مشهود بود که عمدا از طرف جشنواره ها کنار گذاشته شده و نخواستند در دید عموم قرار بگیرد ولی در سه جشنواره آمریکا جوایز غیر نقدی از جمله لوح تقدیر و تندیس رو دریافت کرده و در انگلستان نامزد دریافت جایزه بود.

 
واحدی ادامه داد: کار انیمیشن «اعتقاد» به جنگ از دید یه جفت پوتین سربازی نگاه کردم و خواستم جنگ رو از دید پوتین به تصویر بکشم و این کار انیمیشن دوبعدی با تکنیک طراحی و هاشور است که 25فریم بر ثانیه و با محیطی بیشتر گرافیکی و هدفدار اجرا کردم .

 
وی درباره خلاصه داستان این انیمیشن نیز گفت :یک جفت پوتین، توسط رزمنده ای به صورت نامرئی که در جلوی دوربین دیده نمی شود و با هویتی که سرباز به پوتین ها می بخشد، مقتدرانه برای دفاع و نبرد وارد جبهه جنگ می شود ولی پوتین ها با دیدن واقعیت جنگ که کشته شدن و هلاک شدن است، از ادامه راه باز می مانند.

 

 

کارگردان انیمیشن «اعتقاد» با اشاره به آثارش بیان کرد : فیلم کوتاه زندگی ؛ فیلم “و دیگر هیچ “یک کار ضد جنگ ؛ فیلم کوتاه “دودی برای دخانیات” ، سریال حکایت و هدایت پیامبر (ص) ؛ سریال عینم جادویی برای مرکز تبریز و…تولید کرده ام.

 

 

واحدی با بیان اینکه ریشه فرهنگ و هنر کشور در حال خشک شدن است، تصریح کرد : اگر هنر توانسته در تمام جوامع کشورها تاثیر سازنده و مثبت بگذارد کشور ما هم استثنا نیست و اگه امروز با مشکلات فرهنگی زیادی روبرو هستیم و سعی میکنیم به گردندیگران بیندازیم و این مشکلات فرهنگی نتیجه همان اندیشه های غلط از هنر است و قدرتی که هنر و مخصوصا صنعت سینما و انیمیشن در فرهنگ سازی دارد با هیچ چیز دیگری قابل مقایسه نیست .

 
وی با اشاره به اینکه فرق کارهای مذهبی با سایر کارها در انتقال مفاهیم و محتوا است ، ادغان کرد : هر فیلم را با محتوای خودش دسته بندی میکنند و هنر قابل تقسیم بندی از این بعد نیست و مذهب وقتی آمد هنر با خودش نیاورد بلکه هنر و هنرمند رو در اختیار گرفت.

 
کارگردان انیمیشن «اعتقاد» با بیان اینکه ریشه این مشکلات و نابودی هنر و هنرمند به نگاه مسئولین برمیگردد ، ابراز کرد : نگاه مسئولان نگاهی منفی بوده است و هنر و هنرمند را همیشه طرد کردند و جامعه هم بی تقصیر نبوده است به هنر همیشه بر اثر تبلیغات بد و نابجا و نادرست به چشم یک سرگرمی نگاه کردند و به چشم ابزار انتقال افکار و فرهنگ سازی نگاه نشده است.

 

 

واحدی خاطر نشان کرد : وقتی در این جامعه کار مذهبی و دفاع مقدسی میکنم و آن هم با هزینه شخصی خودم و انفرادی هیچ ارگانی حاضر نمیشود حمایتم کند و حتی در جشنواره های داخلی هم دیدیم چقدر باندبازی میشود و با این اوضاع اخیر هیچ درخواستی از مسئولین ندارم چون مسولین کار نابلد هستند و حرفهای یک دلسوز هنری هیچ تاثیری هم ندارد.

 

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است