منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۳
شناسه خبر: 290914
گروه :خبر
498554

عدم تحقق برخی از وعده وعیدهای پسابرجامی دولت و همچنین اقتصاد رو به رکود و متزلزل ایران در دوران قبل و بعد از برجام مارا بر این داشت تا به ارزیابی، تحلیل و صحبت های حجت الاسلام و المسلمین طی مصاحبه ای تحت عناوین فوق بپردازیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ حجت الاسلام احمد پناهیان در خصوص علل عدم تحقق وعده و وعیدهای پسابرجامی دولت گفت: وعده های بسیاری از سوی دولتی ها مطرح شده که تاکنون به آنها جامه عمل پوشانده نشده و در این زمینه آقایان صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و حتی رئیس مجلس هم شکایت خود را از عدم تحقق وعده ها اعلام کردند.

 

وی در ادامه افزود: مقام معظم رهبری نیز بارها به دولت وقت و همچنین دولت پیشین اعلام کرده بودند که امریکایی ها عهد شکن هستند و به وعده های خویش عمل نخواهند کرد، اما دولت اسرار داشت تا حتماً مذاکرات انجام شود. از دشمن نمی توان توقع پایبندی به عهد داشت چون زور، استکبار و بی منطقی در سال های متمادی جزء منطق و باورشان بوده است. در واقع دشمن اگر پایبند بود استکبار نمی شد. لذا عجیب نیست اینان به وعده خود پایبند نباشند و به تعهدات خودشان عمل نکنند. این به این منظور است که عدم پایبندی به تعهد و وعده هایشان عجیب نیست، اگر هم در مواقعی به وعده هاشان عمل کنند باید دید که قصد و نیتشان چسیت تا بتوانند در باورها و عقاید ملت ایران تردید ایجاد کنند که نشان دهنده این است که آن ها قابل اعتماد نیستند.

پناهیان در خصوص اقتصاد رو به رکود و متزلزل دولت این چنین بیان می کند: زمزمه هایی شنیده می شود که متاسفانه نشان دهنده خطر و هشدار می باشد. بحث هایی هم از سوی مشاورین رئیس جمهور می شود به این معنا که امروزه استقلال به معنای واقعی کلمه معنایی ندارد. استقلال برای دوران بعد از انقلاب مناسب بود که این حکومت بخواهد همچنان روی پای خود بایستد و به دولت های شرقی و غربی تکیه نداشته باشد و بعد از حکومت برای رسیدن به توسعه و پیشرفت کلمه و لفظ استقلال را کنار گذاشته و به دنبال مشارکت در قدرت باشید.

وی خاطر نشان کرد: این ادبیات که ما امروز به استقلال نیازی نداریم می بایست از گفتمان های کارگزارن نظام خارج شود. امروزه که توسعه ما شعار میدانی شده منوط به این است که شما باید با دنیا قهر نباشید، ما با اروپا و غرب قهر نیستیم بلکه تنها در مقابل استکبار دولت مردان امریکا ایستاده ایم. امام راحل(ره) نیز این چنین فرمودند که حاضریم از گرسنگی بمیریم اما زیر بار ظلم و استکبار نباشیم. این سخن ارزشمند امام را می بایست الگو و سرمشق خود قراردهیم.

حجت الاسلام پناهیان در پایان به اقتصاد مقاومتی اشاره داشته و عنوان کرد: امروزه اقتصاد مقاومتی به معنای اقتصاد درون زاست یعنی اینکه بتوان به درون تکیه کرد. حرف هایی که بعضی ها مطرح می کنند به این معنی است که باید درها را باز کنید دیگران بیایند سرمایه گذاری کنند و بعد از رسیدن به منافعشان بتوانند به افکار و سیاست آن ها ورود پیدا کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است