منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۲
شناسه خبر: 285657
گروه :خبر
623180

اکبر هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش از ظهر امروز در دیدار نامزدهای اصلاح‌طلب و اعتدال‌گرا که در لیست «امید» متبلور شده، به همراه مسئولان ستادهای انتخاباتی آنان در شهرهای تهران، ری و شمیرانات، ائتلاف سیاسی را یکی از شیوه‌های مرسوم در همه دنیا خواند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا،  اکبر هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش از ظهر امروز در دیدار نامزدهای اصلاح‌طلب و اعتدال‌گرا که در لیست «امید» متبلور شده، به همراه مسئولان ستادهای انتخاباتی آنان در شهرهای تهران، ری و شمیرانات، ائتلاف سیاسی را یکی از شیوه‌های مرسوم در همه دنیا خواند و اظهار داشت: در جامعه ما که احزاب به آن شکل نهادینه نشده‌اند تا در انتخابات با لیست ظاهر شوند، اتحاد صاحبان مختلف سیاسی، که اعتدال وجه مشترک آنان است، می‌تواند مردم را برای انتخاب نامزدهای اصلح در روز انتخابات راهنمایی کند.

وی در این دیدار که عارف نیز حضور داشت، با تشکر و یادآوری اقدام سیاسی وی در انصراف از ادامه حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 92، گفت: آن کار نشان از ایثار سیاسی برای اعتلای کشور بود که با پیروزی تفکر اعتدالی، انقلاب پیروزی‌های فراوانی در ابعاد داخلی و خارجی و به ویژه حل مشکل چندین ساله پرونده هسته‌ای به دست آورد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با توصیه نامزدها به رعایت تقوا و اخلاق انسانی و اسلامی، بر توجه به خدا در اظهارنظرها تأکید کرد و گفت: ایجاد تفرقه و افزایش تهمت‌ها و توهین‌ها برای جامعه اسلامی ناپسند است.

وی با اظهار تأسف از ردّصلاحیت حدود 500 مدرس عالم و فاضل حوزه‌های علمیه قم که بسیاری از آنان امام جمعه مساجد و مدرسان و استادان دانشگاه و حوزه‌ها بودند، تصریح کرد: زیبنده نظام اسلامی و حوزه‌های علمیه ما نبود که همزمان با آغاز جشن‌های 38 سالگی انقلاب، چنین مسائلی را در جامعه مطرح کنیم، که بهانه خوبی به دست دشمنان برای تبلیغ ناکارآمدی نظام در جهت پرورش شخصیت‌های مؤثر داده است.

هاشمی‌رفسنجانی با یادآوری سخنان و تعابیر سخیف مدعیان ارزشمداری که از مدت‌ها قبل با عناوین و برچسب‌های تخریبی در جامعه مطرح می‌کردند، گفت: آن کارها زمینه‌سازی برای ایجاد دعوا و غبارآلودکردن فضای انتخاباتی بود، چون از برنامه وسیع ردّ صلاحیت‌ها خبر داشتند و احتمال اعتراض نامزدها را می‌دادند، اما کسانی که به ناحق ردّ صلاحیت شده‌اند، برای دفاع از انقلاب و حمایت از مردم، فقط دست به اقدامات قانونی زدند.

هاشمی‌رفسنجانی تعبیر لیست انگلیسی را توهین به فهم و شعور مردم ایران دانست و گفت: تبلیغ بر این ماجرا که دشمنان برای مردم ایران تعیین تکلیف می‌کنند، بسیار زشت و زننده است، چون به گونه‌ای دارند القا می‌کنند که انگلیسی‌ها در سراسر کشور ایران نفوذ دارند و نامزد معرفی می‌کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در ادامه سخنان خویش با قرائت آیه «إِنَّ فِرْعَوْنَ عَلَا فِی الْأَرْضِ وَجَعَلَ أَهْلَهَا شِیَعاً یَسْتَضْعِفُ طَائِفَهً مِّنْهُمْ یُذَبِّحُ أَبْنَاءهُمْ وَیَسْتَحْیِی نِسَاءهُمْ إِنَّهُ کَانَ مِنَ الْمُفْسِدِینَ»، وارد یک بحث مبنایی و ایدئولوژی برای پرهیز از ایجاد تفرقه در میان مردم شد و با تأکید بر اینکه یکی از اقدامات تفرعونی، تفرقه انگیزی در جامعه برای ماندگاری در قدرت است، گفت: در فضای سیاسی نیز «فَرِّق تَسُد» شیوه استکباریون برای غارت اموال مردم است و نباید بگذاریم این شیوه در داخل جامعه و بین مردم اختلاف اندازد.

وی با بیان اینکه «معمولاً افراد سیاسی موجه جامعه به عنوان نماینده و یا نامزد انتخابات به مردم معرفی می‌شوند»، تقسیم‌بندی نخبگان کشور به داعشی‌ و عوامل نفوذی را تأسف‌انگیز خواند و گفت: بالاخره از بین نامزدهای موجود یک عدّه به مجلس راه می‌یابند و پس از آن با این تعابیر و توصیفات زشتی که علیه آنان به کار برده می‌شود، چگونه می‌توانند در آرامش روحی و براساس حمایت مردم، از مصالح نظام در تصویب قوانین عمل نماید؟!

هاشمی‌رفسنجانی وحدت را عامل موجد انقلاب اسلامی و عامل تداوم آن در همه مراحل پس از آن دانست و تصریح کرد: متأسفانه به بهانه انتخابات که لازمه تقویت مردمی بودن نظام است، عامل مبقیه را با تفرقه‌افکنی‌های فراوان مخدوش می‌کنند و دقیقاً به این می‌ماند که اصل را فدای فرعی می‌کنند که در هر صورت باید در خدمت انقلاب باشد.

وی با تأکید بر اینکه «این تفرقه خواست واقعی استکبار است»، به عملیاتی کردن این سیاست شوم در جهان اسلام اشاره کرد و گفت: خطرات واقعی منطقه تفکرات طالبانی است که از آنها القاعده، بوکوحرام و اخیراً داعش بیرون آمده است که می‌بینیم چگونه با اندیشه‌های تکفیری عبدالوهاب سلفی شیعه را کافر و مهدور الدم می‌داند.

هاشمی‌رفسنجانی گسترش خطر ایدئولوژی در جوامع اسلامی را به خاطر آلودگی فکری برخی از حاکمان بسیار جدی خواند و گفت: می‌بینید که چگونه با استفاده از فضای مجازی، وحشی‌گری‌های خود را به عنوان کارهای اسلامی به نمایش می‌گذارند، در حالی که اسلام دین صلح و صفاست.

هاشمی‌رفسنجانی با تشریح فضای اجتماعی مدینه در سال‌های قبل از بعثت نبوی و بیانات عقلی و منطقی پیامبر اسلام(ص) که جامعه مشرک را موحد و خداپرست ساخت، گفت: بی‌شک با زور و ارعاب و فریب نمی‌توان جامعه را مؤمن کرد و همه کسانی که امروزه در جامعه اسلامی ایران و به ویژه در مقطع کنونی انتخابات، با عناوین اصلاح‌طلبی، اصولگرایی و مستقل اظهارنظر می‌کنند، باید توجه داشته باشند که اسلام دین اعتدال است و انقلاب اسلامی، انقلابی معتدل بود، هست و خواهد بود.

وی تأکید کرد: باید نگران ایجاد ترویج و رشد تفکر داعشی در جامعه بود که کشورهای اطراف را آلوده کرده است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، افکار دگمی را که پشت آن سرنیزه خوابیده، برای جامعه نامناسب خواند و با اظهار تأسف از اقدامات تخریبی بعضی از نامزدها و طرفداران صاحب تریبون و رسانه‌های آنها که با پول بیت‌المال، دروغ، تهمت و اهانت را علیه مخالفان ترویج می‌کنند، گفت: نشستن بر کرسی مجلسی که با گناه به دست می‌آید، اصل گناه است و تعجب می‌کنیم چگونه گروهی با ادّعای خداپرستی و انقلابی‌گری، با ظاهرسازی، سعی در فریب مردم دارند و به راحتی گناه می‌کنند، در حالی که اگر نامزدی در انتخابات برای خداست، نباید در تبلیغات گناه کنند.

وی با تأکید بر اینکه «عقیده با زور در اندیشه کسی به وجود نمی‌آید»، به رشد آگاهی مردم و به خصوص جوانان تحصیل‌کرده در سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: با اینکه تندروها از اقدامات تخریبی خویش تاکنون نتایج معکوس گرفته‌اند، اما باز هم بر بداخلاقی‌های انتخاباتی خویش می‌افزایند و بعید نیست که این کار را با هدف دلسرد کردن مردم از حضور در پای صندوق‌های رأی انجام دهند.

هاشمی‌رفسنجانی با توجه به سخنان اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر واجب عینی بودن آمدن همه مردم پای صندوق‌های رأی، گفت: می‌بینید این روزها مدعیان دروغین ذوب در ولایت، نه تنها این سخن روشنگرانه رهبر سیاسی و فقیه مجتهد زمان را تبلیغ نمی‌کنند، بلکه از هر راهی برای ناامیدی مردم می‌کوشند.

وی در بخش پایانی سخنانش خطاب به نامزدهای معتدل و اصلاح‌طلب، گفت: خدا را در نظر بگیرید، در تبلیغات واقعیت‌ها را بگویید تا پیروزی یا عدم پیروزی شما در انتخابات «احدی الحسنین» باشد.

در ابتدای این دیدار، محمدرضا عارف با ارائه گزارشی از تلاش تقریباً 1.5 ساله اعضا و شخصیت‌های مؤثر اصلاحات برای وحدت سیاسی نامزدها، گفت: نتیجه‌اش تشکیل شورایعالی سیاست‌گذاری شد، که واقعاً حاصل همدلی و صمیمت دوستان بود.

وی با بیان اینکه تقریباً همه مصوبات شورا، اجماعی بود، افزود: هیچ اختلافات اساسی نداشتیم و اختلافات جزئی نیز برای تقویت کارها بود.

عارف افزود: سیاست ما این بود که شورایعالی در امور اجرایی و تعیین مصادیق دخالت نکند و این کار را خود استان‌ها و حوزه‌های انتخابیه انجام دهند.

در ادامه این دیدار هر یک از نامزدها، ضمن معرفی کوتاه خود به بیان برنامه‌های خویش پرداختند و از هاشمی‌رفسنجانی به خاطر اتخاذ مواضع و سیاست‌های اصولی، منطقی و عاقلانه در ابعاد داخلی و خارجی تشکر کردند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است