منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۸:۰۱
شناسه خبر: 346982
گروه :خبر
550981801index

اولین درس این عبرت تاریخی و شاید بزرگترین درس عدم اعتماد به استکبار است، استکبارمهره های سیاسی خود را تا زمانی حمایت می کند که برای او سودی داشته باشد در غیر این صورت به راحتی برای نابودی آنها نقشه می کشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ کودتای 28مرداد، عبرت بزرگ تاریخ؛ یکی ازعبرتهای تاریخی معاصرکشور ایران حادثه کودتای آمریکایی 28مرداد1332است،حادثه ای که می تواند برای امروز ما درسهای بزرگی داشته باشد، اولین درس این عبرت تاریخی و شاید بزرگترین درس عدم اعتماد به استکبار است،استکبارمهره های سیاسی خود را تا زمانی حمایت می کند که برای او سودی داشته باشد در غیر این صورت به راحتی برای نابودی آنها نقشه می کشد.
مصدق یکی ازاین نمونه های تاریخی است که به آمریکا اعتماد کرد و نتیجه این اعتماد کودتای 28 مرداد بود، در تاریخ معاصر خاورمیانه نیز می توان افراد زیادی نام برد که پس از انقضای مصرف به دست خودآمریکا نابود شدند.

صدام یکی از همین نمونه هاست که پس از8 سال حمایت آمریکا در جنگ علیه مردم مظلوم ایران او را به تهمتی ساختگی از بین برد، اگر به سالهای اخیر نگاه کنیم محمد مرسی رئیس جمهور مصر را در دایره این عبرت تاریخی می بینیم چگونه پس از اعتماد به آمریکا دولتش سرنگون شد، ترکیه جدیدترین مثال این غفلت تاریخی است که پس از این که اردوغان کمی از ریل غرب و آمریکاخارج شده و خواست به روابط خود بخصوص سوریه بهبود ببخشد کودتای ترکیه را ترتیب داد تابه او گوشزد کند که از ریل استکبار نمی تواندخارج شود و شاید برجام نمونه ملموس اعتماد به کدخدا باشد که ملت ایران بدعهدی استکبار را دیدندکه به قول یکی از مسئولان دولتی نتیجه این اعتماد دستاوردی جزهیچ نداشت.
دومین درس تاریخی این حادثه عدم ارتباط صحیح و همراهی مصدق با روحانیت متعهد ودلسوز بود اگرایشان به نصایح آیت ا…کاشانی توجه می کردند قطعا سرنوشتی غیر از کودتای 28 مرداد داشت عدم توجه ایشان به تذکرهای آیت ا…کاشانی این خسارت بزرگ را برای ملت ایران داشت، امروزهم اگر ما به نصایح و فرامین رهبری معظم انقلاب درخصوص دشمن شناسی و استکبار توجه نکنیم ملت دچا رخسارتی بزرگ خواهدشد.
برجام یکی ازهمین نمونه هاست که رهبری درخصوص فریب های شیطان بزرگ هشدار دادند ولی متاسفانه برخی ها بار دیگر به استکبار اعتمادکردند و آن شد که نباید می شد.

سومین درس این عبرت بزرگ تاریخی برای مسئولان است که راه حل مشکلات بزرگ کشور طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی  تکیه به نیروی داخلی است کاری که مصدق شعار آن را داد ولی به آن عمل نکرد و بجای تکیه بر نیروی داخلی به آمریکا تکیه کرد که نتیجه ای جز نابودی دولت قانونی او نداشت.
این درس ها و عبرت های تاریخ می تواند چراغ راه مسئولان و آحاد مردم باشد، اگرگوش شنوایی باشد ناله های تاریخی مردم مظلوم ایران پس از این کودتا هنوز به گوش می رسد.

 

 

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند