منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۳
شناسه خبر: 336920
گروه :خبر
13950313000156_PhotoA

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه عدم ارائه راهکار برای رفع بیکاری جوانان منجر به اتفاقات منفی در کشور خواهد شد، گفت: باید سیاستی اجرا کنیم که سفره زندگی مردم گسترده‌تر و درآمد بیشتر شود که تحقق این امر نیاز به برنامه‌ریزی دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، اسحاق جهانگیری صبح امروز در نشست اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم توسعه، اظهار کرد: امیدواریم پروژه‌ها و اموراتی که در دست اجرا داریم به اتمام برسد.

وی با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی، افزود: در مقطع فعلی مسائل اقتصادی اولویت اول کشور است و مقام معظم رهبری نیز به آن تأکید ویژه دارند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی به بیانات رهبری اشاره کرد و ادامه داد: مسائل اقتصاد مقاومتی باید به‌طور جدی دنبال شود.

وی با بیان اینکه اقتصاد ما با چالش‌های مختلف روبه‌رو است، تصریح کرد: در رأس این چالش‌ها معضل دردناک بیکاری قرار دارد.

جهانگیری با اعلام اینکه در گذشته با رشد جمعیت مواجه بودیم و امکانات موجود جوابگوی کشور نبود، خاطرنشان کرد: امروز بیش از 4.5 میلیون دانشجو داریم و جزو برترین‌های جهان در فارغ‌التحصیلی رشته‎های مهندسی هستیم.

وی با اشاره به اینکه هر سال به جمعیت فارغ‌التحصیلان اضافه می‌شود و کشور باید پاسخگوی مطالبات جوانان باشد، یادآور شد: اگر هر چه زودتر راهکاری برای رفع بیکاری جوانان پیدا نکنیم فرصتی که می‌شود از جوانان به‌عنوان موتور متحرک اقتصادی کشور استفاده کرد به ابزار اتفاقات منفی تبدیل می‌شود.

معاون اول رئیس جمهور کاهش درآمد و قدرت خرید را از دیگر چالش‌ها دانست و بیان کرد: به‌دلیل مدیریت‎های ناصحیح اقتصادی از دوره‌های گذشته این مشکلات به‌وجود آمد.

وی تصریح کرد: باید سیاستی اجرا کنیم که سفره زندگی مردم گسترده‌تر و درآمد بیشتر شود که تحقق این امر نیاز به برنامه‌ریزی دارد.

جهانگیری با تأکید به تقویت قدرت اقتصادی کشور در برابر رقبای خارجی، بیان کرد: باید زمینه‌ای به‎وجود بیاید که توسعه قدرت اقتصادی نیز فراهم شود.

وی ادامه داد: بخش اصلی توطئه منطقه، با هدف به زانو در آوردن ایران است و داعش برای مقابله با ایران طراحی شده و گروه تکفیری برای زمین‌گیر کردن ایران به‌وجود آمده و کشورهای مخالف نیز به آنها کمک می‌کنند تا قدرت ایران را محدود کنند.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه تحریم‌های زیادی برای تضعیف ایران به‌وجود آمد، گفت: ملت و دولت ایران با همدلی و همزبانی مقابل دشمن تا پای جان ایستادگی می‌کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است