منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۱
شناسه خبر: 231753
گروه :خبر
13940729000969_PhotoA

رئیس‌جمهور با بیان اینکه عبور از چالش هسته‌ای بدون سرخم کردن در برابر قدرتها، امتحان الهی بود، گفت: ما هیچ امتیاز مهمی ندادیم و از سوی دیگر به هر آنچه که حق ما بود و می‌خواستیم، دست یافتیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی ظهر چهارشنبه و در جمع عزاداران حسینی اظهارداشت: یکی از امتحانات بزرگ پیش روی ملت ایران در سال‌های اخیر همین معضل هسته‌ای بود.

وی ادامه داد: اینکه چگونه این چالش را حل کنیم بدون اینکه در برابر قدرت‌ها سر خم کنیم، امتحان بزرگ الهی بود. این مساله شبیه جنگ تحمیلی بود که در آن یک ملت در یک سو قرار داشت و همه دنیا مقابل آنها بود، ملتی تنها اما با رهبری شجاع، جوانانی غیور، متکی به حق و با درس‌آموزی از مکتب عاشورا که از آن امتحان الهی با سرافرازی بیرون آمدند.

روحانی با بیان اینکه امروز نیز در یک مقطع تاریخی دیگر در برابر امتحان بزرگ الهی قرار داریم، تصریح کرد: ملت ایران در برابر این امتحان الهی نیز از سختی مسیر نهراسید و در مقابل همه سختی‌ها و مشکلات، ایستادگی کرد و تواناترین مذاکره کنندگان خود را برای حل و فصل مساله به صحنه فرستاد.

رئیس‌جمهور گفت: این یک آزمون بزرگ بود که روی پای خود ایستادیم. ملت به خوبی ایستادگی کرد و نمایندگان شما در این مصاف به گونه‌ای عمل کردند که در تاریخ سرافراز هستیم. ما هیچ امتیاز مهمی ندادیم و از سوی دیگر به هر آنچه که حق ما بود و می‌خواستیم، دست یافتیم.

وی اضافه کرد: هیچکس فکر نمی‌کرد که بتوانیم همه قطعنامه‌های تصویبی شورای امنیت علیه ایران را لغو کنیم. اینکه همه تحریم‌های اقتصادی، مالی و بانکی رفع شوند، حتی در باور بسیاری از کشورها و حتی قدرت‌های بزرگ نمی‌گنجید.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر امتحان دیگری که پیش روی ما است ، تصریح کرد: مبادا برخی از ما به خاطر منافع جناحی و حزبی، منافع ملی را قربانی کنیم.

روحانی با بیان اینکه بگذارید سایه تحریم از سر مردم رفع شود، در عین حال نظراتتان را هم بگویید، خاطرنشان ساخت: دولت خود را خادم مردم می‌داند و هر کاری که از عهده‌اش برآید برای مردم انجام می‌دهد.

وی گفت: ما باید از امام حسین (ع) الگو بگیریم که همه زندگی و حتی خانواده را فدا کردند. عاشورا می‌خواهد به ما بگوید که باید برای خدا و برای منافع مردم باید متحد باشیم ، فداکاری کنیم و از منافع جناحی بگذریم. روزهای مهم و سرنوشت‌سازی پیش رو داریم که اگر دست در دست هم بگذاریم و با درس‌آموزی از مکتب عاشورا ایثار و فداکاری را جایگزین حفظ منافع شخصی و گروهی کنیم، از مشکلات عبور خواهیم کرد و خداوند هم از ما پشتیبانی خواهد کرد.

در این مراسم اعضای هیات دولت ، معاونان و مشاوران رئیس‌جمهور و جمع زیادی از مدیران و کارکنان نهاد ریاست‌جمهوری حضور داشتند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی