منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۴
شناسه خبر: 179582
گروه :خبر
13940130000765_PhotoA

رهبر جنبش انصارالله در سخنانی پس از تجاوزات سعودی علیه یمن اعلام کرد که کودکان یمنی زیر آماج حملات موشکی کشته می‌شوند و اسرائیل این تجاوزات جنایتکارنه را منفعت مشترک خود و عربستان بر می‌شمرد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنرانی یکشنبه‌شب خود پس از تجاوزگری عربستان سعودی به خاک یمن مسائل مهمی را با مردم کشورش در میان گذاشته است.

رهبر انصارالله یمن در ابتدای سخنرانی خود  از مواضع همه ملت‌ها و کشورهایی که از ملت یمن حمایت می کنند، تشکر کرد و گفت:  دشمن سعودی مدارس، مساجد، فرودگاه‌ها و مردم بی دفاع یمن را هدف قرار داده است و سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که چگونه این تجاوزات می تواند به نفع مردم یمن باشد؟

وی تاکید کرد که کودکان یمنی با موشک و بمباران جنگنده‌های سعودی کشته می شوند و اسرائیل این تجاوزات را منفعت مشترک خود و عربستان بر می‌شمرد. رهبر انصارالله گفت: عربستان هیچ گونه حق و حقوق و هیچ گونه توجیهی برای دخالت در یمن و نقض حاکمیت این کشور ندارد.

عبدالملک الحوثی در ادامه با تاکید بر اینکه آمریکا تجاوزات جنایتکارانه علیه یمن را مدیریت می‌کند، گفت: چگونه حملات اسرائیلی آمریکایی می تواند در حمایت از امنیت ملی عربی باشد؟ وی گفت:بزرگترین خطری که حرمین شریفین را تهدید می کند، همین آمریکا و اسرائیل هستند.

الحوثی گفت: چه قومیت عربی می تواند در آغوش آمریکا و اسرائیل باشد. قومیت حقیقی ملت عرب تحت قیمومیت اسرئیل و رهبری آمریکا نیست.

رهبر جنبش انصارالله در ادامه افزود: حقیقت این است که آنها می خواهند یمن را به آغوش اسرائیل و آمریکا بازگردانند. وی گفت: کسانی که از این تجاوزات حمایت می کنند در قتل و محاصره ملت یمن شریک هستند.

الحوثی خاطرنشان کرد: عربستان برای تأمین منافع دیگران به یمن تجاوز کرده است و اسرائیل بزرگترین برنده تجاوز عربستان به یمن است .

وی افزود: مردم یمن پرچم تسلیم را بلند نکرده اند و هرگز اعلام نکردند ضعیف یا تسلیم شده اند. می توان این موضع افتخارآمیز را در مواضع کودکان یمنی مشاهده کرد که بیانگر مقاومت و اراده قاطعانه و صادقانه ملت یمن است که هرگز این عزم و اراده سست نمی شود.

رهبر انصارالله در ادامه تصریح کرد: این تجاوزات، تهدید عربستان سعودی علیه ملت یمن و کینه توزی آل سعود علیه یمنی ها را نشان می دهد.

الحوثی گفت: گفتگو میان احزاب مختلف یمنی قبل از اقدام دشمن سعودی وجود داشت و ملت انقلابی بر موفقیت آن و رسیدن به توافق سیاسی میان این احزاب تاکید داشتند، اما این دست خارجی بود که مانع رسیدن این توافق و حل بحران یمن شد و به عقب افتادن گفتگو میان احزاب یمنی همواره به دلیل توطئه دشمن و تن دادن یمن به هیمنه خارجی است.

وی در ادامه به مبارزه ارتش یمن و کمیته‌های مردمی وابسته به جنبش انصارالله در برابر القاعده اشاره کرد و گفت: مقابله با گروه تروریستی القاعده در شرایط کنونی و سابق برای جلوگیری از سیطره آن بر نهادهای دولتی و امنیتی ضرورت دارد.

عبدالملک الحوثی افزود: مردم یمن از آغاز روز تجاوزات هوایی نشان دادند که شجاع تر از متجاوزانی هستند که ترسیدند به تنهایی وارد این تجاوز شدند و از ارتش کشورهای دیگر و حتی از القاعده و مزدورانش از مناطق مختلف جهان استفاده کردند.

الحوثی تصریح کرد: عربستانی‌ها می خواهند یمنی‌ها را خوار و حقیر کنند و اسرائیل و آمریکا بزرگترین استفاده کننده این مساله هستند. بمباران سعودی‌ها نیز در راستای تثبیت مواضع القاعده در جنوب یمن بویژه «المکلا» است.

عبدالملک الحوثی با تاکید بر اینکه ایران به دنیال هیمنه بر یمن نیست، اعلام کرد که مشکل مردم یمن با ایران نیست، بلکه با سلب استقلال کشورشان است.

وی با بیان اینکه متجاوزان قادر به مقابله با ایران نیستند، تأکید کرد: ایران یک کشور بزرگ اسلامی است که متجاوزان جرأت مقابله با آن را ندارند.

رهبر انصارالله همچنین به مواضع اخیر شورای امنیت علیه یمن اشاره کرد و گفت: مواضع شورای امنیت غافلگیرکننده نبود، زیرا شورای امنیت سازمان ملل شورایی برای تقسیم کردن نفوذ و هیمنه به طور متساوی بین کشورهای بزرگ است.

الحوثی در پایان سخنرانی یکشنبه شب خود، مردم یمن را به صبر و استقامت فرا خواند و گفت: مردم یمن در برابر تجاوزات دشمن تسلیم نمی شوند و این حق را دارند که با هرگونه تجهیزاتی بر اساس شرایط جنگ و درگیری از خود دفاع کنند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است