منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۶
شناسه خبر: 258749
گروه :خبر
80814067-4894452-353x244

امام جمعه شهرستان قشم گفت: فتنه انتخابات ۸۸ تلخی های زیادی داشت اما با دشمن شناسی و هم دلی مردم به شیرینی تبدیل شد.

به گزارش بکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از قشم آزاد ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضا جوکار ، امام جمعه شهرستان قشم در خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهرستان  ۹ دی نماد میثاق امت با ولایت و دشمن شناسی مردم ایران دانست و گفت: در سال ۸۸ در فضای انتخاباتی قبل از انتخابات عده ای از فتنه گرا به طور سازماندهی شده از اربابان خارجی خود دستور می گرفتند و با ایجاد شبهه سعی در اجرای نقشه های شوم خود داشتند و پس از انتخابات نیز با تهمت زنی به مسئولان نظام همه چارچوب های نظام را زیر پا گذاشتند و با ملتهب کردن اوضاع قصد آشوب داشتند.

 

 

وی افزود : پشت صحنه تمام اتفاقات و حوادث سال ۸۸ آمریکا و انگلیس بودند که مردم ما به خوبی با شناسایی دشمن آنان را در رسیدن به اهداف ناکام گذاشتند و با وجود تمام تلخی هایی که فتنه ۸۸ به بار آورد اما از جهت دشمن شناسی توسط مردم شیرین بود.

 

 

امام جمعه شهرستان قشم ادامه داد : دشمنی آمریکا و غرب با ایران پایان پذیر نیست و با وجود تمام توافقاتی که صورت گرفته است و موجب وعده های دولت در خصوص لغو تحریم شده است اما شاهد آن هستیم که امریکا هفته به هفته علیه ایران و با بهانه های واهی قطعنامه صادر می کند.

 

 

وی بیان کرد : در بازی جدید،  آمریکایی که در تاریخ به جنایتکاری علیه بشریت معروف است و جدیداً نیزبا توطئه شیعیان نیجریه را به خاک و خون کشیده است و به آنان نیز رحم نکرده است، ایران را تروریسم و حامی تروریست نامیده است و با این بهانه اموال و سرمایه های کشور را که در اختیار دارند بلوکه می کند.

 

 

خطیب نماز جمعه قشم با اشاره به وضع نابسامان کشورهای منطقه که با آمریکا ارتباط دارند و تحریم نیز نیستند ادامه داد: ارتباط با امریکا موجب بهبود معیشت و اقتصاد نمی شود.

 

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جوکار عامل بعدی شکست فتنه ۸۸ را وحدت مردم حول محور ولایت دانست و گفت: مردم بسیجی و مؤمن و معتقد در سال ۸۸ با پیروی از ولی فقیه و پیدا کردن راه مستقیم با یکدیگر هم دل و متحد شدند و فتنه فتنه گران را سرکوب و آتش آن را خاموش کردند.

 

 

وی وحدت جامعه را مثال زدنی دانست و بر تقویت وحدت شیعه و سنی و وحدت مردم و مسئولین در جامعه تأکید کرد و  به کار بردن کلمات شیطانی مانند بومی و غیر بومی را موجب تفرقه و اختلاف در جامعه دانست  وگفت: از به کار بردن چنین کلماتی که موجب تفرقه می شود باید دوری کرد زیرا همه مسلمان هستیم و باید برای حفظ وحدت موجود و تقویت آن تلاش کنیم.

 

 

حجت‌الاسلام جوکار عامل سوم و اساسی شکست فتنه ۸۸ را وجود ولی فقیه و رهبری معظم انقلاب دانست و گفت: ولی امر مسلمین با نقش محوری خود در سخت ترین شرایط از نظام محافظت کردند و اگر محوریت ایشان نبود این نظام مقدس در فتنه های قبل از ۸۸ از بین می رفت اما ایشان با ایجاد وحدت و هم دلی بین جامعه همانند پیامبر عمل کردند و کشتی نظام را به سلامت به ساحل آرامش رساندند.

 

 

امام جمعه شهرستان قشم در بخش دیگری از خطبه امروز به ۷ دی ماه و تشکیل نهضت سواد آموزی در سال ۵۸ به فرمان حضرت امام (ره) اشاره کرد و گفت:به دستور امام راحل نهضت سوادآموزی در تبعیت از امر رسول گرامی اسلام در دعوت به علم تشکیل شد و از آن زمان تا کنون شاهد رشد خوب و روند رو به جلوی سوادآموزی در کشور هستیم.

 

 

وی گفت : در کشور جمعیتی در حدود ۱۰ میلیون نفر بی سواد و در شهرستان قشم که رتبه سوم سوادآموزی استان را دارا است حدود ۵۰۰۰ نفر بی سواد هستند که با اجرای طرح های تشویقی برای سواد دار کردن بی سوادان امید کاهش این آمار در آینده نزدیک می رود.

 

 

جوکار ادامه داد: باید در کنار طرح های باسواد کردن مردم طرح هایی برای جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان نیز اجرا شود و نباید بگذاریم فرد مسلمانی از تحصیل باز بماند.

 

 

خطیب نماز جمعه قشم به ۴ دی ماه و انجام عملیات کربلای ۴ و شهادت سردار شهید ذاکری نیز اشاره کرد و افزود: به مناسبت این روز یادواره شهید ذاکری و شهدای شهرستان در همین تاریخ در محل صحن امامزاده سید مظفر(ع) در جهت تجلیل از مقام شامخ شهدا برگزار خواهد شد.

 

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جوکار امام‌جمعه شهرستان قشم با توجه به فرا رسیدن میلاد نبی مکرم اسلام و آغاز هفته وحدت در خطبه اول نماز جمعه به ادامه بحث سبک زندگی اسلامی با توجه به سیره زندگی پیامبر پرداخت و گفت: پیامبر برای همه مسلمانان و بشریت اسوه حسنه است بدان معنا که فرد مسلمان باید اعمال و رفتار زندگی خود را منطبق بر اعمال و رفتار پیامبر خوبی ها تنظیم کند.

 

 

وی به بخش ها و ویژگی های زندگی پیامبر اشاره کرد و گفت: یکی از بخش های ویژه زندگی پیامبر اخلاق و مهر ورزی ایشان در قالب خلق عظیم بودن ایشان است.

 

 

امام جمعه قشم به تفسیر خلق عظیم پیامبر با توجه به تفاسیر موجود پرداخت و گفت: پیامبر دارای لطف و محبتی بی نظیر بودند به طوری که به تمام موجودات مهر می ورزیدند و به همه لطف داشتند.

 

 

وی گفت: پیامبر اگر مردم را به خوبی ها دعوت و از بدی ها نهی می کردند خودشان قبل از بقیه به آن فرامین عمل می کردند و این مسئله ای است که امروزه نیز در امر به معروف ها و نهی از منکر ها مورد توجه قرار گیرد.

 

 

جوکار افزود: پیامبر در برابر مشکلات استقامت و در برابر تطمیع ها و تهدیدات ایستادگی کردند که استقامت در راه حق نیز نمود دیگری از خلق عظیم ایشان است.

 

 

در انتها امام جمعه قشم گفت: پیامبر برای اتمام خوبی ها و الگودهی به بشریت مبعوث شدند و خود بهترین نمونه های خوبی ها را در خود دارند و مسلمانان باید ایشان را به عنوان الگوی زندگی خود قرار دهند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است